jak karmić mojego kocura?

Wojciech212
Wojciech212

Witam, posiadam pierwszego kota w moim życiu mianowicie kocura od roku.

Na 6 miesięcy poszedłem na szczepienia weterynarz był zdziwiony że tyle ma, powiedział że będzie to duży kocur i czy znam rodziców. Kot wysterylizowany, aktualna waga kocura to 6,5kg waga raczej mnie nie oszukuje bo to waga hakowa. 

Jak go aktualnie karmie

  • Rano 1/4 puszki 200g (ćwiartka)
  • Sucha na stałe podchodzi raz na jakiś czas coś tam dłubie
  • Wieczorem 1/4 puszki 200g (ćwiartka)
  • Na noc staram się żeby było odrobinę (ogólnie śpi do rana)

Kot nie zawsze zjada mokre całe które mu daje, bardzo wybredny jest za to suche uwielbia, wiem że mokra jest ważna ze względu na wodę którą w sobie ma, którą raczej normalnie pija czasem duzo czasem mało.

Zdaje sobie sprawę że to nie jest prawidłowe, i przyzwyczajam go do tego, ale bardzo ciężko mi znaleźć konkretny opis tyle i tyle o tej i o tej różne karmy mają różnie gubiłem się za każdym razem gdy próbowałem to ogarnąć stąd moja wizyta tutaj. Bo dla kotka chce jak najlepiej na pewno udam się na wizytę kontrolną przy okazji dowiem się czy ma nadwagę.

Kot dla mnie wygląda na bardzo zdrowego, kształty również nie wyglądają jakoś źle żebra wyczuwalne delikatnie zaokrąglony jak się patrzy z góry. Jest aktywny biega/chodzi po domu jeszcze nie skapcaniał

 

5 odpowiedzi
Kot_gaja
Kot_gaja

Dawaj mu mokrą karmę tylko rano i z różnych firm. Czasem możesz mu kupić serca z kurczaka albo dać mu trochę surowego mięsa w czasie robienia np. schabowego na obiad.

                           Mam nadzieję że pomogłam.

ps. Dorzucam zdjęcie swojej kotki.

Cytuj
Kot_gaja
Kot_gaja

Coś mi się zacięło i zdjęcia kota jednak nie będzie.

Cytuj
Iwanka
Iwanka

U nas kot na mokrej karmie Josera Pate, fajne, delikatne pasztety

Cytuj
Dymek_smyrek
Dymek_smyrek

Nie radzę mu dawać suchej karmy bo się uzależni więc warto mu dawać mokrą no i od czasu do czasu troszkę suchej . Oczywiście surowe mięso bo zwykłe się dla kota nie nadaje bo ma przyprawy. Jeśli chodzisz z pupilem na spacery to wodę i małą saszetke i małe miseczki . Radzę mu dawać do picia wodę bo kot od za dużej ilość mleka tyje oczywiście od czasu można mu dać mleko tylko by nie przesadzić. To wszystko o de mnie dziękuję.

Cytuj

karma  felix strzał w dziesiątkę 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?