Jak objawia się alergia na kota?

ann
ann

Spędziłam weekend w takim jakby gospodarstwie agroturystycznym i podczas tych dwóch dni strasznie szczypały mnie oczy i swędziała skóra (była bardzo zaczerwieniona). W tym „hotelu" było mnóstwo kotów i zastnawiam się, czy przypadkiem nie mam na nie alergii? Po powrocie do domu wszystko powoli wraca do normy.

4 odpowiedzi
OlkaPolka
OlkaPolka

Według mnie to moze byc alergia na kota tylko troche dziwne ze tak pozno sie objawia. Moja siostra ma alergie na kota, dlatego nigdy nie moglysmy miec, dopiero teraz mam teraz. I dokladnie tak jest - katar, kaszel, kichanie i czerwone oczy.

Cytuj
Wojtek
Wojtek

A na psa? Myślicie że podobnie to wygląda?

Cytuj

Dzień dobry, 

prawdopodobne jest, że była to reakcja alergiczna. Jeśli na codzień występują podobne objawy i są one dla Pani uciążliwe zachęcam do wizyty u alergologa.

Niestety lekarze weterynarii w tym przypadku nie udzielą porady, chyba że będzie chodziło o leczenie alergii u naszych pupili ;)

Pozdrawiam,

lek. wet. Magda Czapka

Cytuj
Beza
Beza

To, że w hotelu były koty, to nie znaczy że masz na nie alergię. Skoro to agroturystyka, to mogły być pyłki (choć w marcu słabo, ale możliwe lub roztocza. Objawy które opisujesz są dość typowe dla alergii na kosmetyki - nie było tam czasem mydła lub szamponu dla gości? To by wyjaśniało również, czemu teraz objawy ustąpiły. Zastanów się też co jadłaś. Ja kiedyś dostałąm wsypki po ... chlebie tostowym (jadłam go codziennie przez tydzień i wysypało mnie na kostkach u nóg. 

Alergia na sierść (kota i psa) u mojej mamy (a ma ją stwierdzoną testami) objawia sie np. dusznością. 

To co powinnaś zrobić, to iść do alergologa i wykonać testy - będziesz wiedzieć na przyszłość co to mogło być. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?