Wyjazd z kotem – czy to nie za wcześnie?

F
Florislo Ikona przedstawiająca flagę francuski
Zgłoś

5 tygodni temu adoptowaliśmy roczną kotkę.

Bardzo dobrze się u nas aklimatyzuje, powoli przyzwyczajamy ją też do transportera, żeby w przyszłości móc z nią swobodnie podróżować.

Problem w tym, że mieszkamy w mieszkaniu w Paryżu i właśnie zaczyna się fala upałów (od 35 do 40 stopni), która ma potrwać około 10 dni. Nasza kicia bardzo źle zniosła ostatnie gorące dni – mimo że robimy, co możemy, żeby w mieszkaniu było chłodno, i tak jest strasznie duszno...

Mamy możliwość wyjechania do domu w innym regionie, gdzie prawdopodobnie będzie chłodniej. Chcielibyśmy zabrać tam małą pociągiem na 8 dni, żeby oszczędzić jej męczarni w upale. Moje pytanie brzmi: czy to nie za wcześnie, żeby brać ją ze sobą na taki wyjazd? Czy warto się na to decydować, żeby uniknąć przegrzania, biorąc pod uwagę stres związany z podróżą?

Dodam, że bardzo dużo czasu spędzamy z nią w domu i zastanawiam się, czy nasza stała obecność może być dla niej takim punktem odniesienia i dać jej poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu.

Z góry dziękuję za rady!

Przetłumaczony francuski
icon info

Treści na forum są czasami tłumaczone z innego języka, a posty mogą dotyczyć krajów z innymi przepisami dotyczącymi zwierząt.

Ponieważ forum jest tłumaczone automatycznie przez sztuczną inteligencję, tłumaczenia mogą zawierać błędy.

Ładowanie edytora

Napisz wiadomość i jeśli chcesz, prześlij zdjęcie. Prosimy o przestrzeganie zasad kulturalnej dyskusji.

Twój post będzie widoczny dla wszystkich członków międzynarodowego forum Wamiz.

2 odpowiedzi
Sortuj według:
  • C
    Chatzen Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś

    Cześć,

    Jeśli Twoja kotka zdążyła się już dobrze zadomowić w zaledwie pięć tygodni, to brzmi to bardzo zachęcająco. W Twojej sytuacji bardziej martwiłbym się kilkoma dniami silnych upałów niż tymczasową zmianą otoczenia.

    To, że będziecie tam razem z nią, jest bardzo uspokajające. Koty mocno przywiązują się do swojego terytorium, ale poczucie bezpieczeństwa budują też wokół osób, z którymi żyją na co dzień.

    Żeby wszystko poszło jak najlepiej, zabierzcie jej posłanie, kilka zabawek, miski, kuwetę i wszystko, co przesiąknięte jest jej zapachem. Spróbuj też zapewnić jej jeden spokojny pokój zaraz po przyjeździe, aby mogła odkrywać resztę domu we własnym tempie.

    Jeśli jest już stopniowo przyzwyczajana do transportera, taki kilkudniowy wyjazd wydaje mi się jak najbardziej możliwy, zwłaszcza jeśli dzięki temu będzie mogła przebywać w chłodniejszym miejscu podczas tej fali upałów.

    Powodzenia i koniecznie daj znać, jak poszło po powrocie!

    Chatzen 🐾

    Przetłumaczony francuski
    ProvetoJuniorConseil
    Provetojuniorconseil Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Potwierdzony ekspert
    Zgłoś

    Dzień dobry,

    Myślę, że skoro poprzednim razem źle zniosła upał, to warto zdecydować się na podróż do domu.

    Adaptacja przebiega pomyślnie od 5 tygodni, jest młoda, ale mimo wszystko dorosła. Udało się już zacząć przyzwyczajanie jej do torby transportowej, a Twoja obecność prawdopodobnie działa na nią uspokajająco.

    Polecam nieco zintensyfikować trening w dniach poprzedzających wyjazd. Możesz pojeździć z nią autem po okolicy, gdy będzie w torbie – pozwoli Ci to lepiej ocenić jej poziom stresu i wytrzymałość.

    Nie wahaj się zabrać ze sobą znanych jej przedmiotów, które dają jej poczucie bezpieczeństwa. To ułatwi aklimatyzację w nowym domu.

    Powodzenia,
    Quitterie

    Przetłumaczony francuski
  • 2 komentarzy na temat 2

  • Masz pytanie? Chcesz się podzielić doświaczeniem? Utwórz post