kot dziwnie miauczy

SofiW73
SofiW73

Mój kot zaczal dziwnie miałczeć. Mam go już kilka lat i zawsze przy zmianie z zimy na wiosne zmienia sie jej sposób miauczenia.

Zwykle nie wydaje dzwieków prawie wcale, a jeśli już, to jest to takie zwykłe "miał". Teraz, kolejny rok pod rzad, miałcze tak jak płacze małe dziecko. Lamentuje wrecz. To taki przeciagły, głośny i rozpaczliwy dzwiek. Co więcej, miaucze non stop. W dzien, w nocy, w łazience, kuchni. No ja nie wiem co się dzieje, a jest to bardzo uciążliwe.

Czy to normalne że kot zaczyna wydawać takie dzwieki? SKąd taka zmiana? Jak to zatrzymać?

2 odpowiedzi
KlaudiaD
KlaudiaD

W tym celu warto by było zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Zmiana głosu może mieć związek z przeziębieniem, bólem gardła, zapaleniem gardła. Może to też być związane ze zbliżającymi się ruiami kotek. Jeśli kocurek/kotka nie jest wykastrowany warto by było to zrobić 😊

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Jeśli jest to związane ze zmianą pory roku i jest to kotka, zdecydowanie może mieć związek z rują, jesli nie jest wysterylizowana. Gorąco zachęcamy do sterylizacji, aby zmniejszyć stres kotki, a także Państwa. Więcej na ten temat w poniższym artykule: https://wamiz.pl/kot/porady/8292/sterylizacja-kotki-wszystko-co-powinienes-o-niej-wiedziec

 

Pozdrawiamy, 

Redakcja

 

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?