Opokan dla psa

Iwona
Iwona

Dzień dobry, mam pytanie, jak długo można podawać psu Opokan? Weterynarz zaleciła mi podawanie tego leku mojemu Bablowi w związku z jego kaszlem i mowiła też, że dobrze mu to zrobi na stawy. Czy ktoś z Was stosował opokan u swoich zwierzaków? Jak długo i z jakimi efektem?

Dziękuję i pozdrawiam

3 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Radzimy zapytać o to bezpośrednio weterynarza i nie podejmować decyzji w sprawie podawania leków na własną rękę.

 

Pozdrawiamy, 

Redakcja

Cytuj
Wojtek
Wojtek

Opokan jest na stawy nie na kaszel. Zapytaj lekarza, najlepiej innego jesli kaszel nie minal.

Cytuj

Opokan jest lekiem zawierającym niesteroidowy lek przeciwzapalny  (NLPZ) - meloksikam. Działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i słabiej przeciwbólowo. Jest lekiem stosunkowo bezpiecznym dla psów i kotów, który może być stosowany doustnie nawet przez kilka tygodni (z wyj. kota, u którego możemy go stosować maksymalnie kilka dni), ze względu na to, że nie wykazuje działania wrzodotwórczego. 

Faktycznie, jego zastosowanie w przypadku infekcji dróg oddechowych, jest dobrym rozwiązaniem. Jednak należy pamiętać, że nie zastąpi on leczenia przyczynowego - a więc nie może być stosowany samodzielnie, tylko w połączeniu np. z odpowiednio dobranym lekiem przeciwbakteryjnym. 

Proszę samodzielnie ani nie przerywać, ani nie kontynuować zbyt długo podawania Opokanu. Jeśli ma Pani wątpliwości, jak długo powinna Pani podawać  ten lek swojemu psu, proszę zasięgnąć porady u lekarza prowadzącego. 

 

Pozdrawiam, 

lek. wet. Magda Czapka

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?