Adopcja lękliwego psa

Ann98
Ann98

Cześć! 
Od dłuższego czasu myślę nad adopcją psa, temat przedyskutowany z chłopakiem, ze względu na to, ze bardzo mi na tym zależało - zgodził się i zadeklarował pomoc w opiece. Jest jeden piesek, który chwycił mnie za serce. Jak się dowiedziałam ze schroniska - jest to piesek lękowy, "niedotykalski", jednak względem opiekuna w schronisku jest miły i przyjazny. Ta wiadomość nieco mnie zmartwiła, bo nigdy wcześniej nie miałam psa, jednak dużo o tym czytam i jestem gotowa skorzystać z pomocy behawiorysty. Bardziej mnie martwi moment adopcji - czy pies będzie chciał z nami pojechać do domu i czy rozłąka z opiekunem w schronisku nie spowoduje, ze zamknie się w sobie? Pies znajduje sie w schronisku w Łodzi, ja mieszkam pod Warszawą wiec nie udałoby się zorganizować regularnych spacerów zapoznawczych. Czy możecie coś polecić w tej sytuacji? Walczyć czy odpuścić? 

4 odpowiedzi
Renata887
Renata887

Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Wydaje mi się, że ktoś kto może go zaadoptować to raczej opiekun, a nie Pani.

Cytuj
Gosha
Gosha

Też uważam, że to ryzykowne. Zwłaszcza jeśli to wasz pierwszy pies. Lepiej wybrać łatwiejszego psa, niż potem mieć kłopot i nie daj boże zwrócić go z powrotem do schroniska.

Cytuj
Renata887
Renata887

Też uważam, że to ryzykowne. Zwłaszcza jeśli to wasz pierwszy pies. Lepiej wybrać łatwiejszego psa, niż potem mieć kłopot i nie daj boże zwrócić go z powrotem do schroniska.

Dokładnie

Cytuj
Ann98
Ann98

Jednak zdecydowałam się na adopcje i była to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć :) 

Udalo się zorganizować trzy spotkania przedadopcyjne, schronisko tez pracowało nad socjalizacja psa. Mimo, że spotkania nie były zbyt owocne to w dniu adopcji, po podpisaniu dokumentów, pies zmienił się niemalże jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki :D po 20 minutach w samochodzie wpakował się na kolana, chętnie eksplorował mieszkanie i wyszedł na spacer. Szybko nam zaufał, nadal ma problem z obcymi jednak mam go od 13.11 i z każdym dniem widzę jak coraz bardziej się otwiera <3 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?