Mój kot przynosi ptaki do domu

KasiaMat
KasiaMat

Hej, 

mam wolnożyjącego kota dachowca. Ostatnio regularnie przynosi nam martwe ptaki na wycieraczkę... Dlaczego to robi? Zaczyam się martwić, czy się, czymś nie zarazi. 

7 odpowiedzi
Gosha
Gosha

Nie ma się Pani czym przejmować :) To zupełnie normalne, że wychodzący kot przynosi myszki lub ptaki pod drzwi domu właściciela. W ten sposób dziękuje Pani za opiekę nad nim. Co do chorób... Na pewno warto zadbać o tym by zwierzę miało wszystkie potrzebne szczepiania. Świetym pomysłem jest też sprawienie mu obroży z dzwoneczkiem. Hałas skutecznie będzie odganiał ptaki i uniemożliwiał pupilowi polowaie na nie. I problem z głowy :)

Cytuj
JadwigaB
JadwigaB

normalka :D Jak pisała Pani wyżej - obroża z dzwoneczkiem powinna załatwić sprawę :) 

Cytuj
Renata887
Renata887

Mój tez przynosi :) I mega się z tego cieszy :D Raz przyniósł mi gołębia,  zktóego jeszcze pszenica wylatywała :D

Cytuj
Sannfa
Sannfa

No zresztą muj kot też tak robi i jak położyła ptaka odrazu zwymiotowała

A więc ja też się martwię:⁠-⁠(😢

 

 

 

 

Cytuj
Jola84
Jola84

nasza stara kocica też czasem zostawiała nam takie prezenty :) ale nic nigdy jej nie było, bo zawsze dbaliśmy o szczepienia 

Cytuj
Iwona
Iwona

Może lepiej zastanowić się, czy wypuszczanie kota na dwór i dopuszczanie, aby zabijał inne zwierzęta to dobry pomysł? Czy gdyby jakiś pies przynosił martwe koty do domu, też "nie byłoby się czym przejmować"? 

Cytuj
MojRoki123
MojRoki123

To naturalne zachowanie, kot dziękuje za opiekę i chce podarować swego rodzaju prezent. Nie polecam go za to karać bo nie zrozumie, on to robi w dobrych intencjach tyle że nie rozumie, że może się nie spodobać taki "prezent". obroża z dzwoneczkiem będzie tu dobrym pomysłem. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?