Schorzenie kręgosłupa u boksera

AndrzejiHera
AndrzejiHera

Dzień dobry,

Moja bokserka pod koniec marca skończy 4 lata i ostatnio miała problemy z biegunką. Jako, że problem nie ustępował przez ponad 24h, udaliśmy się do weterynarza, gdzie Pani Doktor podała odpowiednie leki i na następny dzień było już dobrze ale niestety pojawiły się inne objawy. Sunia miała problem ze wstawaniem, siadaniem i chodzeniem po schodach, więc ponownie udaliśmy się do lekarza. Weterynarz wykonał zdjęcie rentgenowskie (w załączeniu) i stwierdził, że moja suczka ma dość liczne zmiany spondylotyczne w odcinku piersiowym i lędźwiowym ale ma prawidłowe odruchy korektury, brak opóźnień w kończynach, a obmacywanie kręgosłupa nie było dla niej bolesne. Dostaliśmy zalecenie ograniczenia ruchu (nie mam pojęcia jak można to "wytłumaczyć" bokserowi :/..) i objawy ustąpiły prawie całkowicie już na następny dzień, a po kolejnym suczka zachowywała się całkiem normalnie - chce biegać, skakać i dokazywać jak małe dziecko, czyli wszystko w normie i nie wygląda, żeby coś ją bolało. Nie wiem tylko czy to moje przeczulenie, czy też może coś w tym być ale mam wrażenie, że częściej udeptuje legowisko zanim się położy, choć zawsze tak robiła, także prowadzę obserwację (sytuacja miała miejsce w poniedziałek). 

Z tego co się orientuje, w takim wypadku jest podobnie jak u ludzi - jedynym ratunkiem jest operacja (przy dużych problemach) lub terapia zachowawcza, pozwalająca na spowolnienie rozwoju choroby i w miarę normalne życie.

Czy ktoś z Was ma stworka z podobnymi problemami? Jak sobie z tym radzicie? Masaże, hydroterapia itp. mają sens przy takim schorzeniu? Osobiście, operacja kręgosłupa byłaby dla mnie ostatecznością, nie chciałbym, żeby ktoś grzebał mi przy kręgach czy rdzeniu i prawdę mówiąc tak samo patrzę na oddawanie mojej towarzyszki pod nóż... Z drugiej strony, przecież nie będę siedział bezczynnie i czekał aż się jej pogorszy.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i porady, chętnie też będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami jeśli ktoś ma podobny problem.

Pozdrowienia dla miłośników wszystkich czworonogów.

0 réponses
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?