Łysienie u psa

martyna_517
martyna_517

Witam, mam takie pytanie, chodzi o to że mam 11 letniego psa i ostatnio przeszedł operację na nowotwór jądra niestety pojawiły się komplikacje bo dwa razy pękły szwy na szczęście teraz już jest wszystko okej i rana się ładnie zagoiła z pomocą leków, ale ostatnio zauważyłam nowy problem ze piesek łysieje ma gołe placki na plecach i strasznie wypada mu sierść ma jej o wiele mniej niż kiedyś boje się że wypadnie mu cała ostatnio jak byliśmy na dworzu trzęsł się podejrzewam że z zimna ponieważ bo malutko sierści teraz czy to możliwe? Pytałam weterynarza czy nowotwór ma coś z tym wspólnego powiedział że tak i że niestety dużo czasu mu nie zostało jeżeli teraz łysieje, mówił coś o hormonach które produkują tylko suki po nowotworze a psy już nie, myślicie że warto byłoby się udać jeszcze raz do niego? Żeby to obejrzał? Może można podać mu jakieś witaminy, suplementy bądź te hormony żeby spowolnić proces wypadania sierści? Byłam trochę zdziwiona że weterynarz od razu stwierdził że to przez nowotwór skoro nawet tego nie widział czytałam że to może być też wina grzybów, pasożytów itp jak myślicie?

2 odpowiedzi
Psia_Fanka
Psia_Fanka

powiedz mi prosze ma 11 lat. zobacz moj profil pomoge ci, jak wychodzisz okrywaj go kocem, infekcja wirusowa skóry podawaj mu witaminy w jedzeniu i zastrzykach, antybiotyki i jedzenie mu potrzebne np. mięso =białko, warzywa i owoce =witaminy niedawaj mu dużo karmy lepiej domowe jedzenie. tak do kresu jego dni pytaj mnie o co tylko chcesz jeśli go stracisz przygarnij kundelka. kundelki są mniej chorowite.  równierz może umiera. Pa:):(

Cytuj
Psia_Fanka
Psia_Fanka

powiedz mi prosze ma 11 lat. zobacz moj profil pomoge ci, jak wychodzisz okrywaj go kocem, choroba skóry podawaj mu witaminy w jedzeniu i zastrzykach, antybiotyki i jedzenie mu potrzebne np. mięso =białko, warzywa i owoce =witaminy niedawaj mu dużo karmy lepiej domowe jedzenie. tak do kresu jego dni pytaj mnie o co tylko chcesz jeśli go stracisz przygarnij kundelka. kundelki są mniej chorowite.  równierz może umiera. Pa:):(

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?