Jamnik Samir zaćma

Samir-2016
Samir-2016

Dzień dobry. Mój piesek choruje na zaćmę lewego oczka. Na pierwszej wizycie, po dokładnych badaniach, lekarz stwierdził całkowitą utratę wzroku w lewym oczku i 60% widzenia w prawym. Od półtora roku  podaję leki, krople- Navanac O,1 i Cosopt. Wcześniej do obu oczu, od września br. tylko do lewego. Od dwóch tygodni piesek ma zmiany na skórze na grzbiecie , a teraz jeszcze w uszku. Od dłuższego czasu ma mniej energii i jest smutny.  Spojrzałam na ulotki leków i widzę, że mogą to być skutki uboczne, a przede wszystkim, że leki można stosować do 60 dni. Czy nadal powinnam stosować te leki? Pozdrawiam. Ewa

2 odpowiedzi
dpietrzyk
dpietrzyk
  • Redakcja

Pani Ewo, 

W takiej sprawie należy skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia dla pieska.

Redakcja

Cytuj
Marek999
Marek999

Jeśli zauważasz potencjalne skutki uboczne leków, to rzeczywiście zaleca się jak najszybszą konsultację z weterynarzem. Zmiany na skórze, obniżenie energii i smutek mogą być reakcją na terapię lub oznaczać inne schorzenia. Weterynarz będzie w stanie ocenić, czy te objawy są związane z podawanymi lekami, czy też mogą wynikać z innych przyczyn.

Warto również zapytać o możliwość ewentualnych przerw w leczeniu i czy istnieją alternatywne metody terapeutyczne. Jeśli stosujesz leki dłużej niż zalecane, lekarz może zalecić dostosowanie dawkowania lub zmianę leczenia. Ważne jest, abyś czuła się pewnie w podejmowaniu decyzji dotyczących zdrowia swojego pupila.

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

Ładowanie reklam ...

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?