Kot sfinks - opinie o potrzebach (czy może marznąć)?

Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Chciałbym kupić sfinksa, ale martwi mnie jego zapotrzebowanie na ciepło. Wszędzie piszą, że  nie ma futra i wydziela ciepło przez skórę więc musi mieć ciepło. A poza tym to kot i lubi się wylegiwać w słonku i cieple jak każdy kot. Opinie o sfinksie są zatem takie, że raczej super ciepło. 

A ja mieszkam w kamienicy i mówiąc szczerze zimą jest mega zimno. W tym roku nocą mieliśmy po 16 stopni, a w dzień 18. Nam nie zimno - przywykliśmy, ale czy taki kot to zniesie? Jaka jest optymalna temperatura by móc trzymać w domu sfinksa? Ktoś wie może? 

Może ktoś z was ma kota sfinksa i podzieli są opinią? 

3 odpowiedzi
SofiW73
SofiW73

Moja Luna jest sfinksem (dońskim). Fakt, lubi się wylegiwać w nasłonecznionych miejscach, ale raczej za oknem niż bezpośrednio wystawiona na słońce. Pilnuje tego, bo przez brak sierści może dostać oparzeń. Nie wiem jaka jest optymalna temperatura żeby trzmać sfinksa w domu, ale pamiętaj też o tym, że tak jak dla ludzi są bluzy, tak i dla sfinksów są ubranka które pomagają w zatrzymaniu ciepła. A no i ważna rzecz, sfinksy dużo jedzą tzn. więcej niż normalne koty. Jeśli u ciebie w domu jest zimno, to pewnie i sfink będzie więcej jadł, bo chodzi o to, że jedzenie to kalorie, a kalorie to ciepło.

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Dzięki za odpowiedź! 
Z jedzeniem nie ma problemu :) Natomiast przez to, że mieszkam w kamienicy a mieszkanie jest wysokie, duże i nie ma sąsiadów to można grzać i grzać a i tak jest zimno. Choć są nasłonecznione miejsca i ubranko faktycznie może pomóc! 

 

Cytuj
IVOna
IVOna

Witam . Mam pytanie jaką karmę suchą powinien jeść Sfinks?

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?