Pytanie do właścicieli Beagle - usposobienie i zachowanie

BeataZ12
BeataZ12

Dzień dobry, 
czy są tu jacyś posiadacze bigielków? 

Całe życie marzył mi się beagle i jak wreszcie mogę mieć psa to mam wątpliwości. Kolega ma takiego 1,5 rocznego i ciągnie ten pies na spacerze tak, że nie można go utrzymać. Pytałam go i on mówi że "to pies na dziki, więc ciągnie" i że "beaglów się nie da poskromić i będą ciągnąć". A na YT widzę filmiki, że niektóre beagle chodzą przy nodze. To jak to z nimi jest? Będzie ciągnął żeby nie wiem co, czy da się go nauczyć? 

I druga rzecz - czytałam że to bardzo szczekliwe psy, kompletnie nie do bloku, a ten co go znam, to prawie paszczy nie otwiera. Doradźcie mi, bo ja też mieszkam  bloku i sąsiedzi dostaną zawału, jak pies będzie tak szczekał. 

A jak nie beagle to co żeby był równie słodki, nie mniejszy ale i niewiele większy? 

2 odpowiedzi
Piranha
Piranha

Ja mam bigla. Mój DIP jest faktycznie szczekliwy. Szczeka na obcych, na inne psy i jak ktoś wraca do domu. Na gości też. Na szczęście jak jest sam to nie. 

Musisz pamiętać, że beagle to psy uparte i bardzo dynamiczne. Potrzebują mnóstwo ruchu. Mnóstwo. Jak go nie wybiegasz, to będzie rozkapryszony i będzie szczekał i przeszkadzał. Musisz wziąć na to poprawkę. My mieszkamy w mieście, ale blisko rzeki, dużo terenów do chodzenia. Latem jeżdżę z nim na rolkach. co weekend wyjeżdżamy za miasto. 
Begle uwielbiają uciekać. Dlatego musisz od małego nauczyć go tego, że go nie gonisz. Inaczej go nie  złapiesz i nie dasz rady spuścić ze smyczy. To są psy co pzypominają dziecko z ADHD. bardzo uparte dziecko.

Na pewno nie zgodzę się z tym, że nie można go nauczyć chodzić przy nodze. Mój chodzi, ale wymaga to stanowczości i układania. To nie jest mój pierwszy pies, byliśmy w przedszkolu i na szkoleniu, co doradzam. Konieczna przy biglach jest konsekwencja. Raz odpuścisz i problem. Tak samo jeśli ktoś w domu będzie mu pobłażał - to nigdy go nie wychowasz. 
To są psy sprytne, inteligetne i samodzielne. Jak sie da obejść zakaz, to one znajdą sposób. 

Słodko wyglądaja i są słodkie, ale to nie jest kanapowiec. Trzeba stanowczości, otwartości na szkolenia i uczenie psa. Mają uparty charakter (choć pogodne usposobienie) 

Cytuj
Luna
Luna

a ja do domu szczerze polecam rasę cavalier king charles spaniel :) podobnych rozmiarów, a w ogóle nie szczeka. Są bardzo łagodne i towarzyskie, nie zapominaj jednak, że kochają ruch także codzienny, dłuuuugi spacer to absolutny MUST! 

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?