Dwa kotki

Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Witam, piszę w kwestii dwóch kotów w domu. Czy jeśli małe kotki (z różnych matek) od wczesnego wieku (ok.3 miesięcy) będą wychowywać się razem to się polubią? Czy jeśli jeden pojawi się kilkanaście dni po przybyciu pierwszego będzie to zbyt duży szok, bądź zaburzy w jakiś sposób socjalizację pierwszego kotka? A również, co bardzo mnie nurtuje - czy będzie jakaś różnica między relacją jaką ma kot jedynak z człowiekiem, a kot z towarzyszem? Mam tutaj na myśli, czy przy dwóch kotach ciężej opiekunowi o bliższe relacje z pojedynczym kotem? Czy bardziej te koty wolą tylko swoje towarzystwo? 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mógłby mi powiedzieć ze swojego doświadczenia.

2 odpowiedzi
KlaudiaD
KlaudiaD

Dzień dobry. Dwa kotki w domu, nawet od innych matek ale w tym samym wieku od razu się ze sobą zaprzyjaźnią. Zaczną się bawić i spędzać razem czas. Na pewno będzie im raźniej i lepiej za klimatyzują się w nowym domu. Wydaje mi się, że jeśli obu kotkom poświęcisz tyle samo czasu będą do ciebie przywiązane. To zależy też od charakteru kota. Ja mam dwa koty, ale młodszy nie lubi brania na ręce, noszenia. Mizia się i lubi głaskanie ale go wszystko. Był wychowywany sam i miał dużo mojej uwagi, bawiliśmy się jednak nie musi mieć wielkiego kontaktu z człowiekiem. Drugi natomiast uwielbia człowieka, a jest starszy o 2 lata i przez pewien czas był dzikim kotem. 

Cytuj
Milana
Milana

Kotki wychowywane razem od małego napewno się zaprzyjaźnią nawet jeżeli są od (innych matek). Niezrobi to durzej rużnicy jeżeli nawet drugi kot przybędzię kilka dni puźniej. Dla kotków przebywanie z innym kociakiem jest bardzo zdrowe. Będą miały towarzystwo i nie będą się nudzić .

Pozdrawiam

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?