Kot nie chce jeść

MartaK
MartaK

Dzien dobry, dwa dni temu odebrałam kotka, ma 2 miesiące.... i nic nie chce jeść. Próbowałam sucha i mokrą karmę, wypił tylko trochę wody i mleka i nic.

Acha, i zrobił tylko raz siusiu, kupy ani raz. Wkładałam go do kuwety, grzebałam jego łapkami, żeby zobczył o co chodzi, ale nic. :-((( 

Proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić.

3 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Kotek został za wcześnie został odebrany od matki. Odpowiedni wiek dla kocięcia na odstawienie od matki i adopcję to 10-12 tygodni. 

Maluch może być bardzo zestresowany, a odmawianie jedzenia może zagrażać jego życiu i zdrowiu, dlatego powinna się Pani jak najszybciej skonsultowac z weterynarzem! Maluch prawdopodobnie powinien również wrócić do matki na kilka tygodni. 

Proszę mu też absolutnie nie podawać mleka krowiego, rozumiem, że dostał specjalnie mleko dla kociąt?

Pozdrawiamy i powodzenia!

Redakcja

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

To jeszcze maluch odebrany od mamy. Jest w nowym miejscu więc to normalne. Póki co podawaj mu mleko dla kociąt, z mokrej karmy rób papki. Ważne żeby karma była dobrej jakości, wysokomięsna, nie podawaj suchej karmy. Masuj brzuszek, i na pewno skonsultuj się z weterynarzem jeśli przez dłuższy czas niczego nie zje i się nie załatwi. Pamiętaj też o odrobaczeniu. 

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

MartaK
MartaK

Dziękuję bardzo za porady, kotek na polecenie weterynarza wrócił z powrotem do mamy jeszcze na miesiąc.

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?