Pies nie może się załatwić

Krystyna
Krystyna

Witam, mój pies nie robi od dwóch dni kupy, nie zmieniłam mu karmy, nic wg mnie dziwnego nie jadł.... Nie wiem o co chodzi, wzięłam go wczoraj na dłygi spacer, ale tylko siku. Na dodatek wczoraj w nocy dziwnie się trząsł. Ktoś może wie, o co może chodzić i jak mu pomóc? 

3 odpowiedzi
Sannn455
Sannn455

A sprawdzałaś czy nic mu się nie zakleiło? Moj pies kiedyś sie zakleił jak miał dłuższe włosy i też nie mógł się załatwić

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza weterynarii. Nie warto zwlekać z wizytą. Takie objawy mogą wskazywać na różne choroby, do tego doprowadzają psa do dyskomfortu. 

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

Dzień dobry Pani Krystyno,

jeśli Pani pies nie załatwiał się już od ponad 2 dni, zdecydowanie zalecam natychmiastową wizytę u lekarza weterynarii. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaparcie, jednak jeśli pies w ogólę się nie załawtia może to być zagrażające życiu zatwardzenie. 

Mogło ono być wywołane przez wiele czynników, m.in. faktycznie pies mógł zjeść jakieś ciało obce lub inny "niestrawialny materiał" - włosy, kości, skarpetkę, kamień, rośliny, część zabawki i wiele innych, co razem z masami kałowymi doporowadziło do zatkania okrężnicy. Usunięcie takich odchodów jest dla psa bardzo bolesne i uciążliwe i rzeczywiście może wywołać dyskomfort. Pies może fizycznie nie być w stanie oddać kału i/lub sprawia mu to ból, dlatego tego unika. To, że nie dała Pani psu nic "specjalnie", nie oznacza że Pani pupil mógł niespostrzeżenie czegoś połknąć.

Problemy z defekacją mogą być również spowodowane zmianami neurologicznymi, ortopedycznymi, schorzeniami zlokalizowanymi w obrębie samej okrężnicy lub w jej okolicach, np. zapalenie gruczołów okołoodbytowych. Jednak jeśli taki stan wystąpił nagle, nie zauważyła Pani innych niepokojących objawów, zdecydowanie zalecam szybką wizytę u lekarza weterynarii. 

Pozdrawiam, 

lek. wet. Magda Czapka

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?