Dlaczego koty nie mogą pić mleka?

Danka
Danka

Zastanawiam się, dlaczego właściwie się mówi, że koty nie mogą pić mleka? Mój bardzo lubi i daję mu codziennie odrobinkę, nie widzę, zeby mu szkodziło, nie ma zadnych problemów z żołądkiem. Ale ostatnio znajoma mi zwróciła uwagę, ze bron vboże nie powinnam tego robić. Ale dlaczego? co takiego strasznego moze sie wydarzyc po tym mleku?

7 odpowiedzi
Sannn455
Sannn455

Gdy koty zaczynają jeść stałe pokarmy, ich organizmy stopniowo tracą zdolność przyswajania mleka, a dokładniej zawartej w nim laktozy. Aktywność laktazy, czyli enzymu odpowiadającego za rozkład laktozy, zmniejsza się, począwszy od 6-8. tygodnia życia kotów. Część dorosłych osobników wykazuje nietolerancję laktozy, co uznawane jest za niepożądaną reakcję na pokarm. Konsekwencją wypicia mleka mogą być zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci wzdęć, bólów brzucha i biegunki, prowadzącej do odwodnienia. Z tego względu koty nie powinny otrzymywać w swojej diecie mleka krowiego.

Cytuj
Kasia
Kasia

Z drugiej strony mój kot tak samo pije mleko sporadycznie i nic mu nie jest... Wydaje mi się, że jesli to jest od czasu do czasu i w niewielkich ilosciach to chyba nic sie nie stanie...

Cytuj
Danka
Danka

Ok, dziękuję!

Cytuj
Milana
Milana

Prawie wszystkie koty maję nietolerancje laktozy. Kot może jednak pić specjalne mleko dla kotów które można zakupić w sklepie zoologicznym.

Cytuj
Milana
Milana

Konkur Wamiz

Lenia

Cytuj
Koziara
Koziara

Daj im mleko bez laktozy 

Cytuj
E_p
E_p

Bo koty po mleku się wydalają wiecie co to znaczy 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?