Oswojenie kota

kociaranamaxa
kociaranamaxa

Witam, potrzebuje porady bo nie wiem do końca co mogę zrobić, otóż równy tydzień  temu adoptowałam dzikiego, około 6 miesięcznego kotka. Dziewczynka zostala złapana przez panią która mi ją dała, wysterylizowana, odrobaczona i odpchlona u weterynarza. Po wszystkim trafiła do mnie do domku i od tygodnia się ukrywa.siedzi pod łóżkiem całymi dniami, wychodzi jedynie w nocy wysikac się i coś zjeść, porozrabiać np. ostatnio zerwała firanki w salonie. Od tygodnia nic się nie zmieniło. Gdy w nocy słyszę ze np. Coś zrzuca na podłogę i idę ją zobaczyć to natychmiast się chowa. Nie reaguje na żadne zabawki, bardzo wypada jej sierść. Nie wiem co mogę zrobic, nie wyciagam jej na siłe, nie chce jej zmuszać aby wychodziła spod łóżka, czekam aż sama się odważy. Ale niepokoi mnie to że bardzo wypada jej sierść i bardzo się trzęsie. Może ktoś miał podobną sytuacje? Mam poczekać jeszcze kilka tygodni z oswojeniem czy wypuścić ją na dwór ? Nie chce żeby się męczyła :(

1 odpowiedź
KlaudiaD
KlaudiaD

Pod żadnym pozorem jej nie wypuszczaj na dwór. Na zewnątrz czyha na nią masa zagrożeń i kotek może nie przeżyć. Musisz dać jej czasu tyle ile potrzebuje. Pamiętaj też że nie każdy kotek będzie przytulanką, siedział na rękach czy wchodzi na kolana. Każdy kot ma inny charakter. Mów dużo do kotki, delikatnie. Zostawiaj miseczkę z jedzeniem bliżej siebie, zachęcaj do zabawy wędkami. Smaczki kładź na ręce i wołaj, musi oswoić się z tobą. Możesz też użyć kocimiętki lub waleriany, skryskać miejsca w których lubi przesiadywać. Co do wypadającej sierści to teraz jest okres kiedy koty pozbywają się sierści zimowej więc to normalne że dużo jej wypada. Jeśli jednak dzieje się tak w tylko jednym miejscu warto by było zabrać kotke do weterynarza. Mam nadzieję że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?