Kot bengalski, opinie o kosztach utrzymania

krewetka22
krewetka22

Marzy mi sie taki piękny cętkowany kot, ale nie jestem pewna czy sobie poradzę z jego prawidłowym utrzymaniem, bo podobno dość dużo kosztuje miesięcznie. Czy to faktycznie takie drogie zwierzę na co dzień? To samo kocię kosztuje sporo, to wiem. Prosze o opinie opiekunów tych kotów. 

2 odpowiedzi
malgosia65
malgosia65

Podstawowym kosztem kota bengalskiego to jest naprawa tego, co zniszczy. To bardzo aktywne kociaki - musisz im zapewnić odpowiednie warunki mieszkaniowe, bo inaczej zrobią ci z domu pobojowisko. Wracasz po zakupach a pokój wygląda jakby tornado przeszło. Co można strącić to strąci, co można odgryźć, żeby upadło to odgryzie. Potrafi otworzyć szafkę i łapą wywalić z niej wszystko na ziemie. To są szatany! 

Możesz spokojnie poszukać pręgowanego dachowca do adopcji, one są równie piękne i potrzebują domów ;) Chyba że masz warunki, możesz zapenić mnóstwo aktywności - drapaki, miejsca do wspinaczki, całe instalacje, po których może biegać. 

Cytuj
dpietrzyk
dpietrzyk
  • Redakcja

Zakup kota bengalskiego to również spory wydatek, cena kota bengaleskiego to ok 5000 zł

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?