Kotka w ciąży

niksa_1712
niksa_1712

Hej! Mój kotka prawdopodobnie jest w ciąży, urósł jej strasznie brzuch, ma większe i bardziej czerwone sutki i ciągle się myje przy czym jak dotknę jej brzuch odrazu mnie gryzie (nigdy tak nie robiła). Wczoraj z pochwy (albo z odbytu) przy lizaniu (lub myciu) tych miejsc wyleciał jej jakiś żółtawo-kremowy śluz, z siostrą pomyślałyśmy że napewno niedługo urodzi, zanioslysmy ja do garażu (spokojnie to dobre miejsce na poród) i uszykowalysmy jej miejsce z myślą ze za jakiś czas pojawia się kocięta. Wczoraj od godziny 14 do teraz nadal nie zaczęła rodzic :( Czy ona jest w ciazy czy jednak może jest chora? Bardzo się o nią martwię bo zmieniły się jej także oczy (ma jakaś migotkę) Myśle o wizycie u weterynarza.. Czy to normalne u kotów? Proszę o szybką odpowiedz, kotka w domu ufa tylko mi (innych domowników gryzła, ale teraz z czasem trochę się uspokoiła) Co robic? 

1 odpowiedź
KlaudiaD
KlaudiaD

Proszę, zabierz kotke do weterynarza jak najszybciej. Jeśli coś jest nie tak z porodem, a prawdopodobne to ciąża, kotka może umrzeć lub to kociaki urodzą się martwe. Może nie jest za późno na kastracje aborcyjną ale jeśli urodzi to później kastracja. Schroniska i fundację są przepełnione kociakami. Widzę że się martwisz o kicię a to dobrze o tobie świadczy. Dużo zdrówka dla kici i maluchów oby wszystko było dobrze. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?