Kleszcze

Bella123-9
Bella123-9

Witam co stosujecie na kleszcze u waszych piesków długo włosych . 
Czy polecacie czystek jak tak to dlaczego ?

Co wy stosujecie u waszych długowłosych przyjacieli ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozrawiam

5 odpowiedzi
Tylda
Tylda

Ja używam obroży foresto od dwóch lat i jak na razie pies nie miał ani razu kleszcza. 

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Polecam Ci tabletki Simparica. Stosowałam je u dwóch psów i chociaż kleszcze się wbijały to natychmiast usychały. Czystek można stosować jako dodatkową ochronę ale i dla zdrowia pieska, bo czystek to samo zdrowie. U psów długowłosych obroża może się nie sprawdzić i trzeba ją dobrze dopasować do szyi psa. 

Cytuj
Sannn455
Sannn455

Ja stosuje kropelki, różnych firm. Kupuję w Kakadu. Działają

Cytuj

Witam,

Tak na prawdę o działaniu prepratów przeciwko kleszczom w dużej mierze decyduje gęstość i grubość podszerstka u psa - u takich psów np. obroża może nie być dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie miała ona mniejszy kontakt ze skórą. Podobnie jest w przypadku preparatów typu spot-on. U psów długowłosych dobrze sprawdzają się tabletki, jednak należy pamiętać, że nie dla wszystkich ras są one bezpieczne. Zdecydowanie nie można ich podawać również w przypadku zaburzeń neurologicznych, np. padaczki. 

Dobór preparatu profilaktycznego zależy przede wszystkim od masy ciała psa, rodzaju okrywy włosowej, stylu życia oraz od środowiska, w jakim na co dzień przebywa. 

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek preparatu, zalecałabym wizytę u lekarza wterynarii.

Po aplikacji jakiegokolwiek produktu należy dokładnie obserwować zwierzę, żeby wyłapać ewentualne niepożądane reakcje u psa. 

Proszę pamiętać, że zastosowanie każdej metody ochrony przed kleszczami nie zwalnia nas z dokladnego obejrzenia psa po powrocie z zarośniętych terenów.

 

Pozdrawiam, 

lek. wet. Magda Czapka

 

Cytuj
Melcia
Melcia

Cześć,

Mela dostaje tabletki od weterynarza. W każdej przychodni weterynaryjnej na pewno można je kupić ;)

pozdrawiam :D

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?