Dziwnie przeżywam żałobę po moim psie

R
Remyjuke Ikona przedstawiająca flagę francuski
Zgłoś

Dobry wieczór!

Mój 12-letni owczarek niemiecki odszedł w tę środę, 27 maja 🥲 dokładnie w swoje urodziny 🥲.

Od poniedziałku leżał bez ruchu, nie jadł i prawie nic nie pił. Zabrałem go do weterynarza we wtorek rano. Pani weterynarz powiedziała mi, że ma 41 stopni gorączki i że tabletki, które brał na przetokę od 3 lat, spowodowały u niego problemy z wątrobą. Miał bowiem przepuklinę krocza i przetokę, a od blisko roku cierpiał też na artrozę i co miesiąc dostawał zastrzyk Librela. Naprawdę nie miał szczęścia 🥲

Została po nim ogromna pustka. Powtarzam sobie, że na zawsze zostanie w moim sercu i będzie moim najlepszym przyjacielem na całe życie. Na przykład moi rodzice wybuchają płaczem, gdy tylko widzą jego zdjęcie. Ja natomiast nie płaczę, raczej po prostu wracam myślami do wspólnych wspomnień. Jednak kiedy rano się budzę, schodzę na dół i widzę, że go nie ma, to czuję się, jakbym dostał w twarz i wtedy pękam. Uważacie, że to dziwne? Kiedy jesteśmy całą rodziną i wszyscy są w radosnych nastrojach, staram się uśmiechać, ale w głowie mam wtedy pewne poczucie winy. Myślę o moim psie i mówię sobie, że tak czy siak na zawsze zostanie moim najlepszym przyjacielem.

Mieliście kiedyś podobne sytuacje? Czy jestem jakiś dziwny / jakaś dziwna?

Przetłumaczony francuski
icon info

Treści na forum są czasami tłumaczone z innego języka, a posty mogą dotyczyć krajów z innymi przepisami dotyczącymi zwierząt.

Ponieważ forum jest tłumaczone automatycznie przez sztuczną inteligencję, tłumaczenia mogą zawierać błędy.

Ładowanie edytora

Napisz wiadomość i jeśli chcesz, prześlij zdjęcie. Prosimy o przestrzeganie zasad kulturalnej dyskusji.

Twój post będzie widoczny dla wszystkich członków międzynarodowego forum Wamiz.

4 odpowiedzi
Sortuj według:
  • R
    Remyjuke Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś
    W każdym razie zostawiło to po sobie ogromną pustkę 🥲 był moim jedynym i najlepszym przyjacielem 🥲 zresztą nadal nim jest, bo na zawsze zostanie w moim sercu.
    Przetłumaczony francuski
    Kikaah
    Kikaah Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś
    Wcale nie jest to dziwne. To zresztą bardzo dobrze, że wracasz myślami do tych miłych chwil – to pomaga się z tym oswoić, nawet jeśli zdarzają się trudniejsze momenty, jak chociażby poranki.
    Przetłumaczony francuski
    ProvetoJuniorConseil
    Provetojuniorconseil Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Potwierdzony ekspert
    Zgłoś
    Dzień dobry, Moje szczere kondolencje z powodu straty Twojego psa. Sama straciłam berneńskiego psa pasterskiego, gdy miałam 16 lat – to był pierwszy raz w moim życiu, kiedy mierzyłam się ze stratą kogoś bliskiego. Zarówno wtedy, jak i do dzisiaj, każdy członek mojej rodziny przeżywa żałobę inaczej. Rozmawiamy o nim dość swobodnie, ale niektórzy okazują więcej smutku, podczas gdy ja czuję raczej nostalgię. Tak jak piszesz, wracam do wspomnień z nim związanych i cieszę się, że miałam go w swoim życiu. Nie sądzę, żeby istniał jakiś dobry lub zły sposób na żałobę. Nie uważam też, że jesteś dziwną osobą, bo nie zalewasz się łzami na każde wspomnienie o swoim owczarku niemieckim. Myślę, że byliście razem szczęśliwi i jego wspomnienie bardziej wywołuje u Ciebie „uśmiech”, niż jego strata skłania Cię do płaczu. Dużo siły, Quitterie.
    Przetłumaczony francuski
    R
    Remyjuke Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś
    Jak przeżyliście żałobę po swoim zwierzaku?
    Przetłumaczony francuski
  • 4 komentarzy na temat 4

  • Masz pytanie? Chcesz się podzielić doświaczeniem? Utwórz post