Koprofagia u mojego 9-miesięcznego szczeniaka
Treści na forum są czasami tłumaczone z innego języka, a posty mogą dotyczyć krajów z innymi przepisami dotyczącymi zwierząt.
Ponieważ forum jest tłumaczone automatycznie przez sztuczną inteligencję, tłumaczenia mogą zawierać błędy.
Dzień dobry,
Koprofagia (czyli zjadanie odchodów) to stosunkowo częste zachowanie u młodych psów. Może ono wynikać z kilku powodów: naturalnej chęci poznawania otoczenia, nudy, chęci zwrócenia na siebie uwagi, stresu lub rzadziej występujących problemów zdrowotnych. Radzę najpierw porozmawiać o tym z weterynarzem, aby wykluczyć podłoże medyczne. Jeśli wszystko jest w porządku, spróbuj sprzątać odchody natychmiast po ich załatwieniu, zapewnij szczeniakowi więcej aktywności fizycznej i umysłowej oraz unikaj karcenia go po fakcie, ponieważ może to czasem przynieść odwrotny skutek i utrwalić takie zachowanie. W wieku 9 miesięcy zachowanie to może się jeszcze poprawić dzięki czasowi i odpowiedniemu prowadzeniu psa.
Pozdrawiam serdecznie,
Romane
Cześć,
Takie zachowanie u szczeniaków zdarza się częściej, niż mogłoby się wydawać. Nazywa się to koprofagią.
W wieku 9 miesięcy nie musi to być od razu powód do niepokoju, ale warto spróbować zrozumieć przyczynę. Niektóre psy robią to z nudów, inne z przyzwyczajenia, z łakomstwa albo po prostu dlatego, że wydaje im się to ciekawe...
W pierwszej kolejności najlepiej byłoby sprzątać odchody od razu, gdy tylko się załatwi, żeby nie miał okazji do nich wracać. Im częściej powtarza to zachowanie, tym większe ryzyko, że wejdzie mu to w nawyk.
Sprawdź też, czy jego dieta jest odpowiednio dobrana do wieku i czy dostaje wystarczającą ilość jedzenia.
Czy zjada tylko swoje odchody, czy na spacerach interesuje się też tymi po innych zwierzętach?
CompagnonNova
Miłośnik psów i kotów
2 komentarzy na temat 2