Czy mogą mi zabronić wychodzenia z psem do ogrodu na terenie osiedla, gdzie mieszkam?

?
Anonimowy użytkownik Ikona przedstawiająca flagę francuski
Zgłoś

Cześć,

Wracając z pracy, jak zwykle wyprowadziłem psa do ogrodu na naszym osiedlu (bez smyczy, ale teren jest ogrodzony). Nagle jedna z sąsiadek zrobiła mi awanturę, krzycząc, że nie mam prawa tu wychodzić z psem i żebym więcej nie ważył się tego robić.

Jesteśmy właścicielami jednego z mieszkań, a ten ogród to część wspólna, przez którą i tak musimy przechodzić, żeby wejść do klatki. Oczywiście zawsze po psie sprzątam, jeśli się załatwi. Czy z punktu widzenia prawa ktoś może mi faktycznie zabronić wychodzenia z psem do tego ogrodu?

I przy okazji – czy mogą mi w ogóle zabronić posiadania zwierzaka na terenie osiedla?

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!

Przetłumaczony francuski
icon info

Treści na forum są czasami tłumaczone z innego języka, a posty mogą dotyczyć krajów z innymi przepisami dotyczącymi zwierząt.

Ponieważ forum jest tłumaczone automatycznie przez sztuczną inteligencję, tłumaczenia mogą zawierać błędy.

13 odpowiedzi
Sortuj według:
  • Pokaż poprzednie komentarze
  • ?
    Anonimowy użytkownik Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś
    Zgadzam się z resztą: koniecznie sprawdź regulamin wspólnoty, ale wydaje mi się, że faktycznie mogą ci zabronić puszczania psa luzem w częściach wspólnych.
    Przetłumaczony francuski
    ?
    Anonimowy użytkownik Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś

    Zgadzam się z opinią Célineo.

    Jeśli regulamin tak przewiduje, to mają do tego prawo.

    Dziwne, że jako właściciel o tym nie wiesz!!!

    Przetłumaczony francuski
    ?
    Anonimowy użytkownik Ikona przedstawiająca flagę francuski
    Zgłoś

    Nikt nie może ci zabronić posiadania psa, jednak poruszanie się po częściach wspólnych może być uregulowane. Musisz zerknąć do regulaminu wspólnoty – jeśli nie ma tam o tym mowy, to masz do tego pełne prawo :)

    Przetłumaczony francuski
  • 13 komentarzy na temat 13

  • Masz pytanie? Chcesz się podzielić doświaczeniem? Utwórz post