Reklama

buldog rodzi szczenięta
© Audra Rhys / Facebook

Suczka buldoga rodzi 7 uroczych szczeniąt: jedno z nich wprawia wszystkich w osłupienie

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Właściciele tej suni przeżyli niemałe zaskoczenie, gdy zobaczyli jedno z jej szczeniąt. 

Każdy, kto miał okazję przeżyć w domu poród swojej psiej damy, wie, że to coś naprawdę wyjątkowego.

Niezwykłe narodziny

Na swój sposób każde szczenię jest niepowtarzalne. Przekonali się o tym zwłaszcza Audra Rhys i Trevor Mosher - opiekunowie Freyi, suni rasy amerykański buldog, która urodziła naprawdę niezwykłego pieska.

Właściciele suczki byli zachwyceni oglądając każde z jej szczeniąt. Po chwilach czułości zabrali się za czyszczenie maluchów. Ogarnął ich strach, gdy przyjrzeli się jednemu z nich. Bowiem futro ostatniego psiaka miało niespotykany kolor!

Niespotykane szczenie  

Psiak miał zielone futro!

Zaniepokojona para natychmiast zaczęła szukać informacji w Internecie. Odkryli, że choć zjawisko jest rzadkie, nie jest niebezpieczne i zdarzało się już w różnych częściach świata.

Jak to wyjaśnić?

Wygląda na to, że kolor tego szczenięcia spowodowany jest pigmentem zwanym biliwerdyna. Ten pigment jest wchłaniany przez matkę i barwi futro niektórych szczeniąt, gdy te dorastają w łonie. Kolor zwykle znika po kilku tygodniach.

Zarówno Audra, jak i Trevor byli zaskoczeni i zdecydowali się podzielić swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych.

Na Facebooku opublikowali kilka zdjęć małego, prezentując jego niezwykły kolor. Chociaż oryginalna barwa wkrótce zniknie, para postanowiła zachować to wydarzenie w pamięci, nazywając szczeniaka Fiona, na cześć zielonej narzeczonej Shreka.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?