Reklama

optyczna iluzja
© tlhicks713 - Twitter

Jakie zwierzę widzisz na tym obrazku? Ta iluzja optyczna podbiła internet

Przez Iza Markowska

Opublikowano

Tu trzeba naprawdę wytężyć wzrok. Sprawdź, który kształ uda Ci się dostrzec jako pierwszy na obrazku i o czym to świadczy. Gotowy na wyzwanie? 

Na obrazku są podobno ukryte ksztatły dwóch zwierząt. Sprawdź, które z nich dostrzeżesz jako pierwsze. 

Kot czy łoś?

W zależności od tego, jak pracuje Twój mózg, na tym zdjęciu zobaczysz albo kota, albo łosia. Tom Hicks, który zamieścił obrazek na Twitterze wyjaśnia: "Niezależnie od tego, jakie zwierzę zobaczysz jako pierwsze, nie jest ono częścią ilustracji. To tylko złudzenie optyczne stworzone przez Twój własny mózg".

Iluzja optyczna szybko podbiła internet, ale opinie internautów są podzielone. Podczas gdy większość widziała na zdjęciu kota, inni nie byli w stanie dopatrzeć się niczego. Niektórzy widzieli kota lub łosia po zamknięciu jednego oka lub kiedy patrzyli na ilustrację pod określonym kątem. 

Lewa i prawa półkula mózgu - która dominuje u Ciebie?

Ta zagadka, która szybko podbiła internet, opiera się na lateralizacji funkcji mózgu danej osoby. Według autora, w zależności od tego, czy u danej osoby dominuje lewa czy prawa półkula, będzie jej łatwiej dostrzec jedno z dwóch zwierząt. Wiele osób nadal uważa, że w zależności od tego, która półkula dominuje u danej osoby, przejawia ona zdolności artystyczne, albo analityczne, choć ta teoria została już dawno temu obalona.

Sami sprawdźcie, kto ma rację. Popatrzcie na obrazek pod różnymi kątami i dajcie nam znać, czy udało Wam się coś dostrzec! 

Jeśli chcesz się sprawdzić jeszcze raz, spróbuj znaleźć cztery koty na tym obrazku. 
Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

So did you see the cat or the moose?
Dodaj komentarz

11 komentarze

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

3 komentarzy na temat 11

Chcesz udostępnić ten artykuł?