Dziwne zachowanie psa po spacerach

Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Witam, co robić gdy mój pies nie chce wracać do domu po spacerze? Zawsze gdy wracamy ze spaceru pies zamiast wejsc do klatki schodowej ucieka i bawi sie w trawie a ja musze go wnosic (wazy juz 6,5 kg). Co w takim przypadku robic? Uczyć go przywołania, wchodzić do domu i go wołac czy może umówić sie na wizyte do behawiorysty? 

6 odpowiedzi
Sannn455
Sannn455

Myśle ze wizyta u behawiorysty nie zaszkodzi a zawsze da ci jakieś profesjonalne wskazówki

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Nauka przywołania to bez wątpienia bardzo ważny element szkolenia psa, przydatny w wielu różnych sytuacjach - równiez potencjalnie bardziej stresujących niż powrót ze spaceru. To jedna z rzeczy, których trzeba nauczyć czworonoga. Na dłuższą metę wnoszenie czworonoga na rękach nic nie da - pies się tylko przyzwyczai.

Polecamy artykuł na temat nauki psa przychodzenia na zawołanie:https://wamiz.pl/pies/porady/8600/przywolanie-psa-jak-nauczyc-psa-przychodzenia-na-zawolanie

Powodzenia!

Redakcja

 

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Od samego początku powinnaś z nim ćwiczyć przywoływanie. Nie wychowałaś psa dobrze, niestety i teraz widać tego skutki. Jeśli widzisz że sama nie dasz rady z jego szkoleniem, skorzystaj z rad behawiorysty. 

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Od samego początku powinnaś z nim ćwiczyć przywoływanie. Nie wychowałaś psa dobrze, niestety i teraz widać tego skutki. Jeśli widzisz że sama nie dasz rady z jego szkoleniem, skorzystaj z rad behawiorysty. 

Po czym wnioskujesz ze nie wychowałem psa dobrze? Jest on moim pierwszym psem, więc co prawda mogę popełnić podczas wychowania jakies błędy ale w porównaniu do wielu innych psów ktore znam jest o wiele lepiej zsocjalizowany i ma przyjaźniejsze nastawienie do obcych i innych zwierzat, a do wnoszenia go do bloku przyzwyczaili go moi rodzice (jestem niepełnoletni i z nimi mieszkam)  a na ich zachowanie w wiekszosci nie mam wplywu. Teraz po prostu szukam pomocy bo nie chce by ten stan sie utrzymywał

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Od samego początku powinnaś z nim ćwiczyć przywoływanie. Nie wychowałaś psa dobrze, niestety i teraz widać tego skutki. Jeśli widzisz że sama nie dasz rady z jego szkoleniem, skorzystaj z rad behawiorysty. 

Po czym wnioskujesz ze nie wychowałem psa dobrze? Jest on moim pierwszym psem, więc co prawda mogę popełnić podczas wychowania jakies błędy ale w porównaniu do wielu innych psów ktore znam jest o wiele lepiej zsocjalizowany i ma przyjaźniejsze nastawienie do obcych i innych zwierzat, a do wnoszenia go do bloku przyzwyczaili go moi rodzice (jestem niepełnoletni i z nimi mieszkam)  a na ich zachowanie w wiekszosci nie mam wplywu. Teraz po prostu szukam pomocy bo nie chce by ten stan sie utrzymywał

Jednym dowodem złego wychowania jest nie reagowanie na swoje imię. Pies powinien do ciebie przychodzić kiedy go wołasz. Jeśli pies jest młody to wnoszenie go po schodach jak najbardziej, jestem za. Ale skoro jesteś nie pełnoletni a wychodzisz z psem to trzeba było uczyć go żeby do ciebie przychodził a nie bawił się i uciekał. Więc tak jak mówię behawiorysta jeśli sobie nie radzicie z wychowaniem psa lub nauka przywoływania samemu w swoim zakresie i zachęcanie smaczkami. Pozdrawiam 

Cytuj
Chmurka-
Chmurka-

KlaudiaD to jest jej życie i nie będziesz jej mówić nie miłych żeczy no bardzo przepraszam ale to jest prawda że trochę

Przesadzasz 😑😑

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?