Kot gryzie i drapie bez powodu

Karolina147
Karolina147

Witam, mam małego kociaka od miesiąca. Od samego początku mam z nim problem, mianowicie atakuje domowników bez powodu. Naczytałam się już wielu artykułów w internecie i nie mogę znaleźć przyczyny a tym bardziej jej wyeliminować. Nie atakuje w zabawie, potrafi rzucić się na ręce lub nogi gdy siedzimy i oglądamy telewizję. Nie jest to jednorazowy atak, jak już zacznie, to będzie skakał póki nie wstanę z miejsca i sobie nie pójdę. Jest zdrowy, dostaje regularnie jeść, ma dużo zabawek, poświęcamy mu czas, bawimy się z nim, nie zmuszamy do przytulania i głaskania jak nie ma na to ochoty. Próbowałam wszystkich możliwych reakcji na atak jakie znalazłam, danie głośno do zrozumienia, że mnie boli, pokazanie palcem, mówię, że nie wolno, wstaję i odchodzę, on wciąż ma dwa - trzy razy dziennie takie fazy i atakuje. Zaczyna mnie to irytować, bo wciąż chodzę cała podrapana. Co mam robić?

3 odpowiedzi
Kasia
Kasia

Jesli kotek jest jeszcze mały to potrzebuje czasu, zeby sie nauczuyć prawidłowego zachowania. A moze został za wczesnie odebrany od matki? Ile ma? najlepszy sposób to ignorowanie, odchodzenie od niego jak gryzie i drapie - dokladnie tak jak robisz.... Plus zabawa, ale to tez mówisz, że robicie. Hmm, w ostatecznosci trzeba isc do behawiorysty.

Cytuj
Kasia
Kasia
Cytuj
nala
nala

ma drapak?

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?