Kot a mleko

SofiW73
SofiW73

Czy koty mogą pic mleko? Ostatnio miałam scesję z koleżanka, bo twierdziła, że picie mleka przez koty jest zupełnie normalne? Nie jest przypadkiem tak, ze ono wręcz szkodzi kotom?

2 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry. Rzeczywiście, podawanie kotu mleka nie jest najlepszym pomysłem. W literaturze i filmach, szczególnie tych, przeznaczonych dla dzieci, stale rozpowszechniany jest stereotyp na temat tego, że kot może pić mleko i  dla kocich organizmów będzie ono obojętne bądź dobre – to niestety tylko mit. Starsze koty (powyżej 5 tygodnia życia) nie posiadają między innymi enzymu zwanego laktazą, dzięki któremu w przewodzie pokarmowym rozkładowi ulega laktoza – główny cukier mleka. Ma to dla naszych pupili daleko idące konsekwencje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie, zachęcamy do przeczytania artykułu: https://wamiz.pl/kot/porady/8412/czy-koty-moga-pic-mleko-rozwiewamy-watpliwosci

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Starsze koty nie powinny pić mleka. Ja osobiście go nie podaje swoim kotom. Czasami się napiją ale bardzo rzadko. Jeden z trzech nie dostaje go wcale przez późniejsze problemy z jelitami. Po mleku okropne biegunki, często niekontrolowane. Wtedy tylko antybiotyk działa. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?