Ile śpi kot?

Mona
Mona

Czy to normalne ze kot spi caly dzien? Wiem ze to spokojniejsze od psow zwierzeta ale moj spi caly czas. Przerwy robi tylko na jedzenie albo spacer do kuwety. To normalne?

4 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Kot przeznacza na sen średnio dwa razy tyle czasu co człowiek. Dorosły kot przesypia każdego dnia łącznie od 12 do 16 godzin. Z wiekiem ilość snu potrzebnego kociemu organizmowi może się jeszcze wydłużyć – koci seniorzy mogą spać nawet po 20 godzin na dobę, ponieważ ich organizm po każdym wysiłku regeneruje się znacznie dłużej niż organizm młodszego zwierzęcia. Jednak te kilkanaście godzin nie jest jednym, nieprzerwanym snem – dobowa „porcja” snu podzielona jest na liczne, krótsze cykle.

Jeśli Twój kot rzeczywiście śpi non stop, zalecamy wizytę kontrolną u weterynarza – porada specjalisty wykluczy ewentualne choroby. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kociego rytmu dobowego, w tym snu, zachęcamy do przeczytania artykułu: https://wamiz.pl/kot/porady/10102/dlaczego-koty-spia-tak-dlugo

Cytuj
malgosia65
malgosia65

A jesteś pewna, że nie szaleje nocą? Moja Misza jest zdecydowanie nocno-żywotna ;) W dzień śpi, a na zabawy jej się zbiera nocą.Może Twój kot tez taki jest? (żeby móc spokojnie spać w nocy to musiałam zaadoptować drugiego kota - teraz Misza się pastwi nad Bronkiem, a ja moge spać). 

Cytuj

Resztę treści znajdziesz pod reklamą

Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

To zależy od wieku i ruch, ale każdy kot śpi kilka razy dziennie

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

To zależy od wieku i ruch, ale każdy kot śpi kilka razy dziennie

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?