Dopinujacy pies a nowy domownik

Martynn89
Martynn89

Witam, 

Jestem tutaj po raz pierwszy ponieważ potrzebuje porady. Mam dwoje dzieci. Najpierw w rodzinie była jedna córka, 2 lata później psiak a po kolejnych 3 latach druga córka. Nasz Cocker Spaniel to suczka i nazywa się Lili. Mieszka z nami w domu i jest mocno z nami związana. Jednak widzę u niej dominację i hierarchię. Oile w pełni akceptuje w starszą córkę tak młodsza tak jakby ostatnia już nie ma takich przywilejów. Zdarza się, że Lili chodzi i warczy na nią kiedy prosi o jedzenie, lub poprostu ta ją przytula. Bywa że może ja głaskac do woli a za chwilę ta buczy w zasadzie bez większego powodu. Nigdy jednak nie zdarzyło się by chciała ją zaatakować. Córka też nigdy nie zrobiła jej krzywdy ponieważ zawsze bardzo na to uważaliśmy. Lilusia ogólnie jest psem dominującym, nie toleruje innych psów na spacerach, lubi obszczekać każdego przez co bardzo szarpie na spacerach. Błędem jest to iż od małego mało spacerowaliśmy, więcej czasu spędzała poprostu z nami w ogrodzie. Ostatnio zastanawiamy się nad kupnem drugiego psiaka i pytanie brzmi czy to napewno wyjdzie wszystkim na dobre. Obawiam się że Lila z obecnie dominującym charakretem może źle traktować szczeniaka. Czy jest szansa by udało się jej zaprzyjaźnić z maluchem i traktować go jako kompana do zabawy a nie tylko jako dodatkowy problem albo co gorsza pojawia się problemy z zazdrością i rywalizacją. Aa obecnie psiak ma 8 lat.

Pozdrawiam😄

0 réponses
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?