Preparat na kleszcze dla psa opinie

Lucyna
Lucyna

Co najlepiej kupic dla psa na kleszcze? Chodzi o owczarka niemieckiego. W zeszłym roku używalismy foresto, nie mial zadnego kleszcza, ale denerwuje mnie dodatkowa obroża. Co polecacie i jak wychodzi cenowo?

3 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry Lucyno.

Jeśli uważasz, że obroża przeciwkleszczowa nie jest najlepszym pomysłem, na rynku istnieją jeszcze dwie metody ochrony psów przed tymi pajęczakami: preperaty „spot on" (krople, które zakrapia się psu na kark) oraz tabletki. Cena kropli utrzymuje się w okolicach 20 PLN, natomiast tabletek wacha się od 10 PLN do ponad 100 PLN.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenie nie daje nam stuprocentowej pewności, że nie trafi się nieproszony gość, więc w okresie wiosenno-letnim warto dokładnie oglądać psa po każdym spacerze.

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się wiecej o ochronie psa przed kleszczami, zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat: https://wamiz.pl/pies/porady/8443/preparat-na-kleszcze-dla-psa-zobacz-jak-chronic-swojego-pupila

Cytuj
Iwona
Iwona

Ja w zeszłym roku od marca do grudnia uzywałam Tickless i zadnego kleszcza,tylko trzeba dobrze zawiesic, byłam bardzo zadowolona

Cytuj
Marcin
Marcin

Ja mam labradorka i również stosujemy Tickless. Świetnie się sprawda ;)

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?