Wymioty na widok jedzenia - kot po operacji

lukaszp
lukaszp

Hej!
Pomóżcie - może macie dodatkowe doświadczenia.

Nasz kotek w czwartek miał operację ze względu na złe samopoczucie - okazało się, że jest to martwica jelita, wycięto 15 cm. Pojawiła się też sepsa, ale podobno nie jakaś bardzo zaawansowana. W klinice nie chciał jeść ani pić, ale może to być wynik stresu, ponieważ należy on do tych, którzy stresują się baaardzo mocno.

W piątek wyszedł do domu, niestety również nic nie zjadł i nie wypił. W sobotę kot był na kontroli, ze względu na niejedzenie znowu został w klinice, został odżywiony i dostał leki.

Dzisiaj (niedziela) kotek wrócił do domu, wygląda lepiej, silniej (pewnie zasługa kroplówek), ale nadal nic nie wychodzi z jedzenia i picia. Po podstawieniu miski z wodą miał odruch wymiotny, po podstawieniu pod mordkę miski z odrobiną mokrej karmy zwymiotował brązowym płynem.

Błagam, jeśli macie jakiekolwiek podobne doświadczenia, wiedzę, to podzielcie się nią. Rozumiem wstęt do jedzenia, to może po stresie, może dochodzi do siebie po operacji, ale wymioty na widok jedzenia? Bardzo mnie to niepokoi...

1 odpowiedź
miko1010
miko1010

Nie wiem, może twój kot ma anoreksję czy coś w tym rodzaju. 

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?