czy pies po kastracji będzie spokojniejszy?

Tylda
Tylda

Dzień dobry.

Mój psiak jest bardzo agresywny... Warczy na inne zwierzęta, szarpie się na spacerach i jest nadpobudliwy. Czytałam, że kastracja może pomóc. Czy po kastracji stanie się spokojniejszy? Boję się jednak, że będzie zupełnie innym psem.. Czy po kastracji straci swój wigor i będzie smutny? 

Z góry dziękuję za opinie

6 odpowiedzi
Ryska
Ryska

Niech się Pani o nic nie martwi :) Nie stanie się nagle innym psem, albo będzie cały czas smutny. Za to kastracja fakycznie może pomóc utemperować jego agresywne zachowanie. Z pewnością stanie się spokojniejszy i bardziej posłuszny. 

Cytuj
Beza
Beza

Potwierdzam! Mój pełen energii psiak również znacznie się uspokoił po kastracji. To naprawdę godny zaufania zabieg :))

Cytuj
Fenek
Fenek

Zgadzam się z poprzednikami! Pies po kastracji będzie bardziej skory do piesczot, spokojniejszy i poufny.

Cytuj
MojRoki123
MojRoki123

Tak, oczywiście. Będzie mniej agresywny, przestanie tak zaciekle walczyć (jeśli chcemy, żeby bronił, wystarczy go tego nauczyć - zabieg nie wpływa na jego inteligencję). To bardzo dobry zabieg

Cytuj
Renata887
Renata887

Pewnie, że będzie mniej agresywny ;)

Cytuj
Pieski_kotki
Pieski_kotki

Potwierdzam! Mój pełen energii psiak również znacznie się uspokoił po kastracji. To naprawdę godny zaufania zabieg :))

Ja zawsze myślałam że kastrację robi się dla kotów a tu nagle pomysły dla psów 😅😆

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?