Jakiego psa wybrać?

Martyna
Martyna

Dzień dobry. Jestem mamą dwojga bliźniąt, a niedługo na świat przyjdzie moja córeczka. Od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad powiększeniem rodziny o czworonoga. Chcemy, żeby dzieci miały w domu dodatkowego "opiekuna". Niestety, moi synkowie mają alergię. Wiem, że istnieją rasy ktore nie powodują reakcji alergicznych, ale to są w większości małe psy, a chcielibyśmy aby piesek był nieco większych rozmiarów. Czy są wgl duże rasy psów które nie uczulają? Mogłabym również poprosić kogoś o opinię w sprawie małych psów dla alergików? Bardzo dziękuję za pomoc.

5 odpowiedzi
Evvka
Evvka

Z małych ras to na pewno maltańczyki. To sa tez wspaniale pieski dla dziecka. My mamy suczke Malwinke i dwuletni synek ją uwielbia. Lagodne, mile i nie uczulaja. A z dużych, to wiem, ze pudle tez nie uczulaja to moze duzy pudel? Ale maltanczyk - wspanialy piesek!  :))) Dzieci beda zachwycone

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Faktycznie ras dużych psów, które są odpowiednie dla alergików jest mniej niż małych. Z dużych ras faktycznie polecany jest pudel, a także irlandzki spaniel dowodny. :-) Zapraszamy do lektury artykułu o rasach psów dla alergików: https://wamiz.pl/pies/porady/8540/jaki-pies-dla-alergikow-poznaj-rasy-antyalergiczne

Pozdrawiam serdecznie, 

Dorota

 

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Dzień dobry,

1. Myślę że nie ma takich ras jak "nie uczulające".  Uczulenie człowieka jest na szereg czynników, nie tylko na samą sierść. Mogą być rasy "mało uczulające" czy "mniej uczylające" w porównaniu do reszty (na sobie nie sprawdzę, na nic zwierzęcego kontaktowego czy w powietrzu nie mam uczulenia).  Bez wizyty w dobrej hodowli i przebywania dłużej z dorosłymi osobnikami i szczeniorami w pełnym kontakcie nie można chyba sensownie stwierdzić stopnia alergii.

2. Z ras olbrzymich rzekomo mało uczulają Mastify Tybetańskie. Przynajmniej taka opinia jest u mnie w pracy. Znajomy ma i są w jego rodzinie mieszkającej z psem alergicy i podobno im nie szkodzi. Pies ma wstęp do domu (nie wiem czy ktoś z nim dzieli legowisko, zwłaszcza alergik - chyba nie). To dość trudna rasa, trzeba mieć warunki:  szczekliwe (były z tym nawet sprawy sądowe, również za oceanem), stosunkowo agresywne do obcych (trzeba mieć gdzie zamknąć na czas niektórych wizyt), teren (to jest pies pilnujący obszaru), ogrodzenie porządne bo potrafi nawiać, są drogie, kupno wyłącznie z dobrej chodowli (dysplazja, nowotwory - właśnie ten znajomy miał u poprzedniego psa), pracochłonna socjalizacja i odchów.

3. Na liście podanej w linku wyżej jest Czarny Terier Rosyjski. Z tego co podpatrzyłem na wystawie i z rozmów to  CRT mają dwie kateogorie sierści:  taką normalną dla psa służbowego czyli twardą co sie sama czyści (w jakimś tam stopniu) i jest w miarę normalna po prostu i obecną typowo wystawową (którą się przycina fachowo, myje, kąpie w różnych specjałach itp. trudności poważne pokonuje :) Tak że tu też może być duża różnica (rzekomo uczula bardziej taka sierść co bardziej pachnie psem). Za bardzo tych sierści jak to z nimi jest jednak nie testowałem, CRT to też taki z respektem a tych z w miarę normalną sierścią (normalna służbowego to jest taka którą spłukujesz gąbką na wypadek kąpieli w oborniku /etc i poza czesaniem nic więcej się nie robi, brud sam spada, woda z jeziora nie nasiąka itp.) jest mało.

 

PRZEDE WSZYSTKIM PORZĄDNIE SPRAWDZIĆ PRAKTYCZNIE W HODOWLI.

 

Z poważaniem

Cytuj
Martyna
Martyna

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :))) Myslimy nad pudlem albo czarnym terierem rosyjskim. Dam znac jaka decyzja rodziny

Cytuj
Cukierekkot
Cukierekkot

Pudel duży albo średni

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?