Jak zwalczyć uciążliwe szczekanie?

MojRoki123
MojRoki123

Mój pies rasy kelpie merle bez przerwy szczeka na wszystko i jest nadpobudliwy. Ma do dyspozycji duże podwórko, a za nim jest mały lasek, do którego codziennie chodzimy na półgodzinny spacer. Mimo tego ciągle szczeka przed siatką otaczającą nasze podwórko i wściekłe na nią skacze. Jest bardzo przyjazny dla innych zwierząt i ludzi, nawet nie reaguje na dzieci, zależy od pogody, ale około 13 godzin w ciągu doby spędza w domu. Nigdy nie uciekł. Co zrobić z tymi napadami agresji? Pies umie komendę do mnie i wykonuje ją nawet w emocjonujących sytuacjach, ale kiedy się zdenerwuje, w ogole nie słucha. Szkole go treningiem pozytywnym i wykazuje dużo cierpliwości, a Roki szybko uczy się nowych komend. Kiedy był szczeniakiem, mieszkał w pseudohodowli, ale nie był tym jakoś bardzo wystraszony i nie miał traumatycznych wspomnień. Proszę, powiedzcie mi, o co chodzi! 

 

 

 

4 odpowiedzi
Renata887
Renata887

Hejka , kurczę. Ciężka sprawa. jak jest osoba, która za bardzo się na tym nie zna, tzn ma psa, ale nie jest behawiorystą to Ci za  bardzo nie pomoże. Na pewno gdzieś tkwi problem, tylko teraz pytanie gdzie. Moim zdaniem najlepiej wybrać się do weterynarza albo do behawiorysty, który postawi jakąś diagnozę. Od moich sąsiadów, pewnego czasu pies strasznie ujadał jak nikogo nie było ( lęk separacyjny) To było mega irytujące. Pojechała z nim do specjalisty i jakoś się to wszystko ułożyło. 

Cytuj
MojRoki123
MojRoki123

Dziękujemy za odpowiedź 🙂 

Cytuj
MojRoki123
MojRoki123

A tak w ogóle to mam duże doświadczenie w pracy z psami nawet szkoliłam psa do wykrywania chorób a za dwa lata idę do pierwszej pracy czyli do zakładu behawiorystycznego dla zwierząt. 

Cytuj
MojRoki123
MojRoki123

Ale tego psa się nie da za nic rozgryźć 🤔

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?