Kot z podejrzeniem IBD - brak reakcji na sterydy

Qbiczka
Qbiczka

witam wszystkich, to mój pierwszy post. Moja kotka bengalska została przebadana - badania krwi perfekcyjne poza leukocytami ktore sa ponad norme, kał na pasozyty w tym gardie ujemny, FCoV ujemny. wet stwierdził ze na papierze zdrowy kot, gdyby nie to że mamy biegunkowe kupy wszędzie poza kuweta... no i kotka nie przybiera na wadze oraz ma przezedzona siersc na udach. dostala zalecenie suchej karmy Hills i/d ale wiem ze sucha karma to nie najlepszy pomysł. bierze obecnie takze sterydy, ale po półtorej tygodnia zero poprawy.
po mokrej typu gastro wcześniej także nie ustapily biegunki. kotka bardzo aktywna, bawi sie z reszta kotów, nie przesypia całych dni.
co z dietą? barf, barf gotowany? kotka nie tylko kupka poza kuwetą, sikać też jej sie zdarza... myślałam nawet o pampersach, bo mam wrażenie, że ona tej kupy po prostu nie trzyma (tam gdzie stoi to po prostu lekko sie napina i leci lawina)...chwilowo mam problemy finansowe więc chciałabym to w miarę pogodzić (stac mnie na jedzenie ale dodatkowo też weterynarz oraz srodki czystosci poskramiajace jej kupy kosztuja). bede wdzieczna za pomoc. wyniki oczywiście mogę udostępnić. kotka ma 14 miesięcy i jest niewyrostkiem, bo jak na bengala jest malutka i waży tylko 2.85kg. Odpowiem też na każde pytanie.
Ponadto mam 3 inne koty (dwa kocury i kotka) ale dopiero jak upewniłam się że bengalka nie ma pasożytów ani chorób zakaźnych zostały połączone. Pozostałe koty zdrowe, regularnie badane.

1 odpowiedź
Pieski_kotki
Pieski_kotki

Siemanko!! Najlepiej się zapytaj specjalisty albo najlepiej weterynarza on powinien wiedzieć !!💖

Pozdrawiam cię i twoje koty 🐱🐈

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?