Pies atencjusz

mar_mar
mar_mar

Dzień dobry, 


chciałabym zapytać ile czasu dziennie poświęcacie swoim psom, i czy przez to ze ja mojemu poświęcam za mało lub za dużo uwagi nie mogę jej oduczyć bycia atencyjnym gnojkiem. 
Generalnie każdy nasz dzień wyglada tak samo niezależnie od warunków atmosferycznych czy pada czy śnieg.

1 spacer 1,5-2h (piłeczka, szarpak, szukanie skarbów, trening komend, dalekie wycieczki, poznawanie innych psów) 

Po spacerze 30 minut przerwy od siebie (Grzanka nie istnieje, nawet na nią nie patrzę) 

Śniadanko i spanko 

Po tych czynnościach Grzanka nie ma energii na wymuszanie uwagi.

2 spacer około 40 minut, zwiedzamy osiedle, na spokojnie bez nerwów chodzimy tempem pielgrzymkowym.

Na 30 minut Grzanka jest niewidzialna ( generalnie po każdym spacerze ignoruje ja około 30minut) 

Później bawimy się jakaś zabawka wymagającą wysiłku intelektualnego, naciśnij guzik wypadnie smaczek i takie tam następnie rozchodzimy się do swoich spraw, ale nie do końca bo późnym popołudniem rozpoczyna się festiwal żebractwa i Grzanka domaga się uwagi non stop, właściwie trwa to do ostatniego spaceru czysto toaletowego, 15 minut, 3 spacer, nic więcej nie będzie, pies idzie spokojnie spać.  To mój pierwszy pies, za miesiąc skończy dwa lata jest wesołym beaglem, wydaje mi się ze dziennie organizuje jej sporo aktywności i możliwości rozładowania energii, ale może tej aktywności jest za mało, albo właśnie za dużo ( ćwiczyłyśmy odpoczywanie, umie się wyciszyć ). Nie mam pomysłu jak to zwalczyć, nie chce zamęczać jej fizycznie żeby mieć spokój od psa, tym bardziej ze potrafi odpuścić na wyraźna prośbę, na 10 minut i później znowu podejmuje próbę.


 Generalnie moje pytanie brzmi czy około 4h bycia z psem dla psa dziennie robiąc różne rzeczy razem to wystarczająco czy za mało? Gdzie popełniłam błąd wychowawczy i jak to naprawić żeby pies potrafił zająć się sobą sam, a nie tylko szukaniem mojego zainteresowania?  

3 odpowiedzi
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Nie że coś ale się rozpisales/as

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Nie że coś ale się rozpisales/as

To nie jest odpowiedź xd

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Naljlepiej psu kupić box(taki duży) postawić w pokoju i pochować przysmaki i taki tam pies nauczony będzie szukał albo najlepiej kupić mu kumpla(wiem dwa psy to duż ale będą miały zajęcie. Bądź jeżeli nie podobają się pani moje pomysły może pani mu kupić telewizorek specjalny a na nim puścić gre(nie są drogie) pies wtedy zajmie się sobą a nawet trochę wtmęczy nie na siłe. Ja sam kożystam z telewizorka i jestem zadowolony  

 

 

                                            PS

Proszę napisać czy pomogłem.

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?