Nospa dla psa

Evvka
Evvka

Witam, moj pies ma biegunkę od wczoraj, nie jakąś straszną, więc nie chcę mu dawać węgla, ale ewidentnie rzadsza kupa i koleżanka mówi, że można mu podać no-spę. Czy ktoś z Was podawał? Jak czytam w internecie to raczej nie jest szkodliwy dla psa lek jesli sie poda w odpowiedniej dawce. Dziękuję za pomoc!

3 odpowiedzi
Fraisy
Fraisy

Nospa faktycznie nie powinna psu zaszkodzić, jeśli jest podana jednorazowo, aczkolwiek nie wiem czy akurat ten lek jest właściwy na biegunkę. To lek przeciwbólowy, którego używa się chyba najczęściej przy bólach okresowych.

Moim zdaniem jednorazowo możesz mu podać nospę, ale pomoże mu to wyłącznie na bóle brzucha. Biegunki raczej nie zahamuje. 

Pozdrawiam

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Nospa działa rozkurczowo przy bólach brzucha. Raczej nie zatrzyma biegunki u psa. Lepszym rozwiązaniem będzie węgiel. A już najlepszym Smecta. 

Cytuj

Dzień dobry,

 

Faktycznie, no-spę można podać psu w nagłym przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do lecznicy weterynaryjnej i otrzymać lek weterynaryjny. Jako doraźna pomoc, np. w bólach brzucha czy pęcherza moczowego no-spa może pomóc (gdy jesteśmy np. na wakacjach lub nie mamy możliwości udania się w najbliższym czasie do lekarza weterynarii). No-Spa jest lekiem rozkurczowym, który jest dla psów bezpieczny. Rozluźnia mięśnie gładkie i może pomóc "uspokoić" nadmiernie pracujące jelita czy pęcherz moczowy.  Przy tkliwym, bolesnym brzuszku i problemach z wypróżnianiem może doraźnie pomóc. Należy jednak pamiętać, że nie możemy podawać go w dowolnej ilości i przez długi czas. Jeśli już, zalecałabym jednorazowe podanie, a następnie jak najszybsze udanie się na wizytę do lekarza weterynarii. 

 

Należy również pamiętać o odpowiednim dawkowaniu. Dawka jednorazowego podania to 2mg/kg masy ciała psa. W przeliczeniu na tabletki, jest to połowa tabletki np. na 10 kg psa. Tabletkę należy podać w miarę możliwości jak najmniej rozkruszoną, najlepiej zawinąć ją w przysmak, który pies chętnie zje. Tabletki te nie są duże, więc podanie nie powinno stanowić dużego problemu. Odradzam stosowanie No-Spy forte, która zawiera dwa razy więcej substancji czynnej, czyli drotaweryny.

 

Pozdrawiam,

lek. wet. Magda Czapka

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?