Karelski pies na niedźwiedzie opinie

Beki
Beki

Dzień dobry, czy ktoś tutaj może jest opiekunem karelskiego psa na niedzwiedzie? Wiem, ze to super rzadka rasa w Polsce, ale to nieduży energiczny pies, uprawiamy dużo sportu, wydaje mi się, że to byłby dobry pies dla nas. Dziękuję!

3 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Niestety nikt w redakcji nie jest opiekunem karelskiego psa na niedźwiedzie, ale zachęcamy do przeczytania naszego opisu rasy - znajdzie w nim Pani wiele informacji na temat charakteru, potrzeb i szkolenia psa tej rasy: https://wamiz.pl/pies/rasy/1038/karelski-pies-na-niedzwiedzie.

Pozdrawiamy serdecznie, 

Redakcja

Cytuj
Marcin
Marcin

Mój kumpel jest właścicielem samca tej rasy. Gdy psiak był szczeniakiem sporo pracy musiał włożyć w jego szkolenie, ale wysiłek popłacił ;) Dziś ma bardzo lojalnego psa i świetnego stróża. Jeśli jesteś doświadczony i wiesz, jak pracować ze zwierzęciem, to może to być dobry wybór dla Ciebie. 

Cytuj
Kvbsck97
Kvbsck97

Witam posiadam psa od 9 lat nie jest to mały pies wazy ponad 35 kg i pomimo ze nie jest bardzo wysoki na łapach to jego barki i klata jest bardzo szeroka - zaznaczam nie jest otyły .... był kupiony ponieważ posiadamy sporo ziemii i piesek ma "pilnować podwórka" i tak tez jest alarmuje jak ktoś się kręci obok... ale naszym największym błędem było nie wychowywanie go , rozumie kilka komend typu siad, do kojca , leżeć , daj łapę moim zdaniem rozumie dużo dużo więcej a praktycznie wszystko muszę pwoiedziec bardzo inteligentny pies ALE TAK SAMO UPARTY No właśnie wszystko rozumie ale cwany lis nie chce robić nic co mu karzą - pomimo kilku arów przestrzeni lubi sobie uciec i dobrze wie ze ucieka  - wołaj ile chcesz wróci i tak za 2 godziny grzecznie do kojca... charakter ma okropny jeśli się go nie wychowa - wręcz powiedziałabym gorszy niż nie jeden człowiek, czasem mam wrażenie ze się śmieje ze mnie.. charakter bardzo "łowczy" nie uczyliśmy go tego a poluje na jastrzębie wróble i wszystko co się rusza , potrafi sam rozsypywać swoje jedzenie aby zwabić zwierzynę. Myśle ze to bardzo mądry pies lecz moim zdaniem nie nadaje się do domu nawet jeśli byłby wychowany - śpi w zimę zamiast w budzie to w śniegu... biega non stop ruchliwy bardzo , wredny ( tak może to nasza wina ze jest taki z powodu braku wychowania ) co jest dobre-  nie jest ani trochę agresywny do ludzi których wpuszczamy na podwórko sami sam przychodzi po głaskanie wręcz przyjazne nastawienie - natomiast nie jest już tak dobrze  nastawiony do ludzi ktorzy sami sobie wkraczają na  jego teren. Jeśli jakieś jeszcze pytania z chęcią odpowiem 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?