Imiona dla kota na literę...

a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z

Imiona dla kotów na literę O

samica
samiec

1. Ochra

1. Obelix

2. Oda

2. Obserwator

3. Odessa

3. Ocelot

4. Odetta

4. Odeon

5. Ofelia

5. Odys

6. Oktawa

6. Off

7. Oktawia

7. Ogonek

8. Ola

8. Ogryzek

9. Olena

9. Okruszek

10. Olga

10. Olaf

11. Olimpia

11. Olbrzym

12. Oliwia

12. Olgierd

13. Oma

13. Olivier

14. Omega

14. Olo

15. Oprah

15. Ołówek

16. Orchidea

16. Omar

17. Oriana

17. Opal

18. Ornella

18. Orange

19. Osa

19. Oreo

20. Osama

20. Orfeusz

21. Orion

22. Orlando

23. Orzeszek

24. Oskar

25. Otello

26. Otto

27. Owen

28. Owidiusz

29. Ozzy

Imię dla kota – czym sie kierować podczas wyboru?

Wybór imienia dla kota to często jedno z największych wyzwań, przed którym staje świeżo upieczony opiekun. Chcemy, aby imię oddawało osobowość i wygląd naszego mruczka, a przy tym było oryginalne i ładne. Jak wybrać imię dla kota? Oto kilka zasad, którymi warto się kierować.

Choć kot nie reaguje tak żywo jak pies na swoje imię, naukowcy udowodnili, że jeśli słyszy je wystarczająco często, potrafi je rozróżnić spośród innych wyrazów. Dźwięk imienia staje się dla niego wtedy wyjątkowy, mimo że nie zdaje sobie sprawy, że jest to wyraz określający jego kocią osobę.

Koty szczególnie szybko uczą się wyrazów zawierających „szeleszczące” głoski (świetnym przykładem jest popularne „kici kici”). Warto więc, aby kocie imię zawierało choć jedną z takich głosek (np. „c”, „ć”, „cz”, „s”, „ś”, „sz”). W przeciwieństwie do imion dla psa, imię dla kota wcale nie musi być krótkie – kot nie zapamiętuje długości wyrazu, lecz jego melodię, intonację. Dlatego słowa melodyjne, szczególnie jeśli są wypowiadane z czułością, najłatwiej wpadną w kocie ucho.

Skąd czerpać inspirację?

Imię dla kota można wybrać kierując się umaszczeniem, szczególną cechą wyglądu lub charakteru: Łatka, Rudy, Black, Lazy, Mrunia czy Śnieżynka to przykłady takich imion. Inspiracją mogą być imiona bohaterów literackich lub filmowych, postaci z bajek, pseudonimy naszych idoli, a nawet nazwy naszych ulubionych marek i destynacji wakacyjnych! Ogranicza nas tylko wyobraźnia.