Reklama

Sheba przywiązana do ławki w parku

Sheba przywiązana do ławki w parku

© tprescue/ Instagram.com

Starszy pies przywiązany do ławki w parku, a na szyi dramatyczna notatka

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Stan zdrowia tego psa wołał o pomstę do nieba, ale kiedy wolontariusze przeczytali wiadomość, mieli łzy w oczach.

Sheba to stara, schorowana suczka. Ma około 15 lat. Niestety niewiele wiadomo o jej przeszłości, bo znaleziono przy niej tylko jedną, bardzo krótką notatkę.

Dramatyczna wiadomość porzuconego psa

Przywiązana do nogi od ławki Sheba czekała na ratunek. Kiedy w końcu ktoś zorientował się, że pies nie został na chwilę pozostawiony, a porzucony, zawiadomiono stowarzyszenie Tiny Paws Rescue. Do psa, którego stan wskazywał na konieczność natychmiastowej pomocy, przywiązana była notatka, a na niej jedno zdanie:

Proszę, weź mnie i pokochaj

Szybkie badanie weterynaryjne ujawniło, że suczka cierpi na zaburzenia tarczycy i musi być na lekach. Dodatkowo odkryto, że pies jest głuchy i ma mocno ograniczone pole widzenia.

Mimo tego, zdaniem Kim Astringer, która pracuje w stowarzyszeniu, pies całkiem nieźle radzi sobie z poruszaniem się po otoczeniu.

Mamy nadzieję, że ktoś ją kochał

Chcemy wierzyć, że pies był kochany przez poprzednią rodzinę, która być może nie miała dość środków, by właściwie leczyć psa. Możliwe też, że bali się, tego, że pies zostanie uśpiony, jeśli oddadzą go do schroniska – wyjaśnia Kim.

Niestety widzimy coraz więcej porzucanych psów – wyjaśnia Astringer. To trudne czasy dla rodzin i nie każdego nadal stać na utrzymanie psa.

Zanim Sheba będzie mogła zacząć szukać nowego domu, musi przejść żałobę po starej rodzinie. Widać, że pies tęskni i nie rozumie, co się stało. Na razie Sheba jest w domu tymczasowym, ale już widać, że coraz śmielej wychodzi ze swojej skorupy i mamy nadzieję, że szybko pogodzi się z sytuacją i otworzy na nową relację.

 I tego jej życzymy!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?