Reklama

Oto najczęściej wyszukiwana rasa psa na świecie w 2020 roku!

piesek Fifi dog-wow

Fifi, suczka rasy pudel toy, jest nie tylko urocza, ale również bardzo mądra i czuła

© Instagram/Fifithecutestever

Niewielkie rozmiary, puszysta sierść i wybitna inteligencja! Oto czworonóg, który według raportu Google "Rok 2020 w wyszukiwarce", był najczęściej poszukiwanym przez internautów psem na świecie w ubiegłym roku.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jeśli jest coś, czego nauczył nas przemijający rok, to tego, że nadmiar samotności nam nie służy. Dlatego ci, którzy mieli szansę, rozpoczęli poszukiwania czworonożnych przyjaciół.

Co roku Google publikuje najpopularniejsze hasła wpisywane przez internautów do wyszukiwarki. W 2020 roku jednym z popularniejszych haseł było „adopcja psa”, co niezmiernie nas cieszy.  

Natomiast najczęściej wyszukiwaną rasą psów na świecie był pudel toy – najmniejsza z czterech odmian pudla.

pudel toy
©Google

Piesek o wyglądzie maskotki i złotym sercu

Pudel to pies o wielu zaletach, występujący w czterech odmianach wielkości: toy, miniaturowy, średni i duży.

Pudel toy, dosłownie "pudel zabawka", to piesek niewielkich rozmiarów, ważący od 4 do 7 kg. Jego puszysta sierść i uroczy pyszczek sprawiają, że wygląda jak pluszowa zabawka. Trudno się dziwić, że podbił serca internautów. W żadnym razie jednak nie można go traktować jak pluszowego misia! 

Pudel toy to niezwykle inteligentny czworonóg, który uwielbia się uczyć i bawić. Pogodne usposobienie, figlarność i czułość sprawiają, że jest on wspaniałym psem do towarzystwa. Niezwykle przywiązany do opiekunów, źle znosi okresy samotności, dlatego najlepiej odnajdzie się w rodzine, która poświęci mu odpowiednio dużo uwagi i czasu.

Uwaga: jeśli decydujesz się na zakup psa, zawsze sprawdź dokładnie wiarygodność hodowli! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz