Reklama

Spacer w lesie z owczarkiem: nagle pojawia się wilk i wszyscy wstrzymują oddech (VIDEO)

Pies i wilk. dog-wow
© Rumble / rcerikas

Podczas zimowego spaceru po lesie na drodze owczarka belgijskiego i jego opiekuna staje wilk. Ale reakcja psa wprawia wszystkich w zdumienie.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.03.2021, 16:08, aktualizacja dnia 23.06.2021, 17:02

Pies i wilk mają wspólnego przodku. Właściwie pod względem genetycznym niewiele się od siebie różnią, co czasem też wyraźnie widać w zamiłowaniu psów do przebywania na łonie natury, nierzadko w towarzystwie leśnych zwierząt.

Tak jest w przypadku tego owczarka belgijskiego. Podczas spaceru ze swoim opiekunem po lesie napotyka na drodze wilka. Mężczyzna, mając w głowie sceny wilków atakujących psy, staje wmurowany, nie wiedząc, co robić. Tymczasem czeka go jeszcze większy szok!

Spotkanie pierwszego stopnia

Jego pies śmiało podchodzi do wilka i zaczyna się z nim bawić! Zwierzaki przekomarzają się jakby znały się od dawna. Turlają, podgryzają, jednocześnie w ogóle się przy tym nie raniąc.

Oczywiście trzeba pamiętać, że takie sytuacje należą do wyjątków. Trzeba być niezwykle ostrożnym podczas spacerów w lesie i nie spuszczać psa ze smyczy. Tego, jak potoczy się spotkanie psa z dzikim zwierzęciem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć.