Reklama

Pies Lewandowskich: rodzina kupiła szczeniaczka, ale internet jest oburzony

Pies cavapoo lewandowscy dog-happy

Rodzina Lewandowskich z nowym psem Bellą 

© Instagrm.com/annalewandowskahpba

Suczka Bella dołączyła do rodziny Lewandowskich. Decyzja o przyjęciu psa nie spodobała się jednak wszystkim. Dlaczego? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Znany piłkarz Robert Lewandowski jest obserwowany nie tylko kiedy gra na boisku. Cała jego rodzina to gwiazdy mediów społecznościowych. Żona Roberta, Anna Lewandowska poinformowała za pomocą mediów społecznościowych o nowym członku rodziny – uroczej, czekoladowej suczce o imieniu Bella. Jest  to pies rasy cavapoo. 

Co wiesz o rasie cavapoo? Sprawdź się!

Z wpisu wynika, że z pieska najbardziej cieszy się Klara, a drugie dziecko Państwa Lewandowskich na razie nieco nieśmiało wita się z psiakiem. Wszyscy są jednak bardzo szczęśliwi. Mały psiak jest na razie nieco wystraszony, ale z czasem – jak większość psów tej rasy – będzie towarzyskim, rodzinnym i skorym do zabawy psem. 

Wpis o nowym psie poróżnia internautów 

W ciągu zaledwie jednego dnia, informacja na Instagramie Anny Lewandowskiej wywołała burze w Internecie, a fani się podzielili. Część gratuluje nowego psa, a część jest oburzona.

Dlaczego? 

Otóż rasa cavapoo nie jest uznawana przez FCI czy ZKWP. To miks pudla miniaturowego lub średniego z cavalier king charles spanielem, który zdobył popularność w USA i staje się coraz bardziej popularny w Europie, ale nad rozmnażaniem się psów tej rasy nie ma żadnej kontroli, a ich hodowle tak naprawdę są pseudohodowlami. 

Dla wielu internautów wybór takiego psa to przejaw braku rozumienia tego, jak działają miksy ras i miejsca, w których są rozmnażane psy. 

Szkoda, że  tacy ludzie z takimi zasięgami biorą pieska z pseudohodowli – pisze privchoina

Wspiera ją gawlaselo pisząc: Czyzby kolejni celebryci wspierali pseudohodowle? Czy to jakiś poodle/doodle cos tam?🙄

Maksiu_adopciak dodaje: Tak wiele osób marzy o psiakach tej rasy nie zdając sobie sprawy,ze one są w schroniskach.Niestety jest to hybryda i ludzie rozmanazaja je wystawiając później na olx za horendalne pieniądze.Była moda na mopsy,yorki ,shih tzu teraz jest na doodle.

My mamy nadzieję, że piesek będzie szczęśliwy i zdrowy. Niezależnie od tego czy powołanie go na świat było dobrą decyzją – bo przecież w końcu już na nim jest i zasługuje na dobre życie. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz