Reklama

Pies cavapoo lewandowscy

Rodzina Lewandowskich z nowym psem Bellą 

© Instagrm.com/annalewandowskahpba

Pies Lewandowskich: rodzina kupiła szczeniaczka, ale internet jest oburzony

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Suczka Bella dołączyła do rodziny Lewandowskich. Decyzja o przyjęciu psa nie spodobała się jednak wszystkim. Dlaczego? 

Znany piłkarz Robert Lewandowski jest obserwowany nie tylko kiedy gra na boisku. Cała jego rodzina to gwiazdy mediów społecznościowych. Żona Roberta, Anna Lewandowska poinformowała za pomocą mediów społecznościowych o nowym członku rodziny – uroczej, czekoladowej suczce o imieniu Bella. Jest  to pies rasy cavapoo. 

Co wiesz o rasie cavapoo? Sprawdź się!

Z wpisu wynika, że z pieska najbardziej cieszy się Klara, a drugie dziecko Państwa Lewandowskich na razie nieco nieśmiało wita się z psiakiem. Wszyscy są jednak bardzo szczęśliwi. Mały psiak jest na razie nieco wystraszony, ale z czasem – jak większość psów tej rasy – będzie towarzyskim, rodzinnym i skorym do zabawy psem. 

Wpis o nowym psie poróżnia internautów 

W ciągu zaledwie jednego dnia, informacja na Instagramie Anny Lewandowskiej wywołała burze w Internecie, a fani się podzielili. Część gratuluje nowego psa, a część jest oburzona.

Dlaczego? 

Otóż rasa cavapoo nie jest uznawana przez FCI czy ZKWP. To miks pudla miniaturowego lub średniego z cavalier king charles spanielem, który zdobył popularność w USA i staje się coraz bardziej popularny w Europie, ale nad rozmnażaniem się psów tej rasy nie ma żadnej kontroli, a ich hodowle tak naprawdę są pseudohodowlami. 

Dla wielu internautów wybór takiego psa to przejaw braku rozumienia tego, jak działają miksy ras i miejsca, w których są rozmnażane psy. 

Szkoda, że  tacy ludzie z takimi zasięgami biorą pieska z pseudohodowli – pisze privchoina

Wspiera ją gawlaselo pisząc: Czyzby kolejni celebryci wspierali pseudohodowle? Czy to jakiś poodle/doodle cos tam?🙄

Maksiu_adopciak dodaje: Tak wiele osób marzy o psiakach tej rasy nie zdając sobie sprawy,ze one są w schroniskach.Niestety jest to hybryda i ludzie rozmanazaja je wystawiając później na olx za horendalne pieniądze.Była moda na mopsy,yorki ,shih tzu teraz jest na doodle.

My mamy nadzieję, że piesek będzie szczęśliwy i zdrowy. Niezależnie od tego czy powołanie go na świat było dobrą decyzją – bo przecież w końcu już na nim jest i zasługuje na dobre życie. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?