Mój pies "gwałci" gości

Piranha
Piranha

Mam rocznego beagla. Od jakiegoś czasu za każdym razem jak ktoś nas odwiedzi, to on się rzuca na nogę tego gościa z kopulacją. 
Nie wiem co robć już, bo nic nie działa. Czytałam nieco, że może niewybawiony (ale to nie to, bo on to robi zawsze, a ma dużo ruchu), że może kara za bardzo energetyczna, ale tez nie sądzę, bo on to robi tylko gościom. Jak nikt nas nie odwiedza, to nikogo nie gwałci i jest spokojnym (jak na beagla) psiakiem. 

Nie robi tego na ulicy tylko w domu. I to niezależnie od tego czy gość się nim interesuje i się z nim bawi czy go ignoruje. Mój mąż już dostaje szału. Jakieś pomysły co możemy z tym zrobić? Mówimy mu "nie" ale on to ignruje - trzeba go zamykać w osobnym pokoju, ale to nie jest rozwiązanie na dfłuższą metę, bo jesteśy towarzyscy i po pandemii chcemuy jak dawniej prowadzic otwarty dom a nie terroryzować gości psem. 

 

3 odpowiedzi
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Rzeczywiście takie zachowanie psa może być mocno uciążliwe.

Polecamy lekturę tego artykułu, w którym behawiorysta opisuje kilka technik na oduczenie psa skakania na ludzi: https://wamiz.pl/pies/porady/8619/7-skutecznych-metod-na-oduczenie-psa-skakania-na-domownikow.

Jeśli to nie pomoże, pozostaje kontakt z behawiorystą.

Trzymamy kciuki!

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Ja znam kilka możliwości kastracja/sterylizacja, może brak mu kontaktu z innymi psami, kupcie suczkę psa albo zabawkę psa

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Ja znam kilka możliwości kastracja/sterylizacja, może brak mu kontaktu z innymi psami, kupcie suczkę psa albo zabawkę psa nie są sprawdzone

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?