Szczeniak nie chce chodzić na smyczy

Luna
Luna

Dzien dobry, mój trzymiesięczny szczeniak odmawia chodzenia na smyczy, wyrywa się, zatrzymuje jak próbujemy z nim wyjsc nawet na krótki spacer. Macie jakies sposoby??? 

3 odpowiedzi
Wojtek
Wojtek

A jak długo szczeniak jest z Wami w domu? Dla szczeniaka zwlaszcza w nowym otoczeniu i z nowymi ludzmi, wyjscie na dwór moze byc duzym przezyciem. Może spacer to dla niego stres a smycz kojarzy mu sie wlasnie ze spacerem.  Możesz spobowac założyć mu smycz przed podaniem miski z jedzeniem ,wtedy zacznie kojarzyc smycz z jedzeniem (czyli czymś miłym), a nie ze spacerem. Albo przed zabawą. To powinno stowrzyć pozytywne skojarzenia ze smyczą. :-) Powodzenia i cierpliwosci zycze!

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry,

polecamy lekturę artykułu, w którym wyjaśniamy krok po kroku jak przyzwyczaić psa do chodzenia na smyczy:https://wamiz.pl/pies/porady/8219/jak-nauczyc-psa-chodzic-na-smyczy-czyli-spacer-ze-szczeniakiem. Tak jak pisał Pan Wojtek warto tworzyc pozytywne skojarzenia oraz nagradzać psa za oczekiwane przez opiekuna zachowanie.

Pozdrawiamy, 

Redakcja

 

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Dzień dobry. Sama to nie dawno przechodziłam ze swoim szczeniakiem. Piesek strasznie gryzł smycz. Na początku przyzwyczajałam go do obroży. Od początku uczyłam go też chodzenia za mną, luzem bez smyczy. Mieszkam na wsi więc to był dobry sposób. Później w wieku okolo właśnie 3 miesięcy wprowadziliśmy smycz. Na pewno musisz zaopatrzyć się w smaczki. Przypinać go w domu do smyczy i dawać smaczek. Nawet przechadzać się z nim na smyczy po domu i za każde ładne przejście nagradzać smaczkiem. Jest jeszcze młodziutki więc na pewno szybko załapie. Uczyć też komendy zostaw jeśli łapie za smycz. Kiedy puści smaczek i tak do skutku. Mój ma obecnie prawie 6 miesięcy i na smyczy idzie idealnie. 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?