Maszynka do strzyżenia psów dla maltańczyka- opinie

Ade_Pavle
Ade_Pavle

czy jest tu jakiś właściciel maltańczyka? Muszę kupić maszynkę bo zbankrutujena tych groomerach a poza tym moja sunia bardzo się stresuj tymi zabiegami. Chyba zacznę to sama robić. Jaka maszynka bedzie dobra do strzyżenia maltańczyka? Ktoś coś wie?

4 odpowiedzi
Beza
Beza

A był juz strzyżony maszynką?  Bo jeśli nie, to nieco ryzykujesz. NIektóre psy mocno boją sie dźwięku maszynki. Mój pies by mi chyba odgryzł rękę jakbym się z takim narzędziem tortur zbliżyła :) 

Cytuj
Anonimowy użytkownik
Anonimowy użytkownik

Ja mam maltańczyka i od jakiegoś czasu strzyżemy go sami maszynką i nożyczkami. Jest od małego przyzwyczajany. NIe ma problemów z zachowaniem. 
Co do maszynki to: 
wybierz taką bez kabla, bo jest znacznie wygodniejsza, chyba że piesek ma bardzo gęsty włos, to wtedy akumulator może sie zdązyć rozładować zanim wszystko zetniesz. Są takie, które można stosować z kablem i bez i to jest chyba najlepsze rozwiazanie. Czas pracy akumulatora to moim zdaniem minimum godzina. Nam na strzyżenie schodzi mniej więcej tyle. Szybciej to może groomer ogarnia profesjonalny. 
My mamy maszynkę z ostrzami stalowymi. Są tez takie z ceramicznymi. Te ceramiczne to tak jak noże kuchenne - są po prostu dużo dłużej ostre. Jak kupujesz maszynkę tylko na własne potrzeby i nie zamierzasz strzyc całego podwórka, to nie wiem czy to ma znaczenie bo i tak nie stępisz tak szybko stalowych, a jak ci ceramiczne ostrze upadnie na ziemie to się rozkruszy i po ostrzu. 

Czytaj też dokładnie opis, bo niektóre sklepy nabijają ludzi w balona i sprzedają maszynki bez ostrzy!
Kup też taką maszynkę ,która ma zestaw nasadek plastikowych dystansujących, żeby móc regulować długość włosów. To jest łatwe rozwiazanie, nie poparzysz psa (bo maszynka się nagrzewa w trakcie stosowania). Sierść musi być dobrze rozczesana do takich nakładek.  
 

Cytuj
Bronek
Bronek

Ja przy sznaucerze używałem maszynki z ceramicznym ostrzem, ale to było strzyżenie na krótko, wiec bezpieczniej, bo się maszynka nie nagrzewała. Faktycznie trzeba uważać z ostrzem, choć mi tam maszynka nigdy z rąk nie wypadła - ale  tak dla bezpieczeństwa (również podłogi) zawsze podkładałem ręcznik. 

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Kilka porad na temat strzyżenia psów znajdzie Pani w tym artykule https://wamiz.pl/pies/porady/12469/strzyzenie-psa-krok-po-kroku. Polecamy również przegląd modnych fryzur dla maltańczyka z przykładami https://wamiz.pl/pies/porady/30034/modne-i-wygodne-fryzury-dla-maltanczykow.

Pozdrawiamy, 

Redakcja

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?