Jak uporać sobie z gryzącym szczeniakiem?

Yaruke
Yaruke

Wiem że to u nich (szczeniaków) to normalne ale mam już psa dwa tygodnie i za każdym razem RANO (4-8) jak śpię to ona mnie wszędzie gryzie, włosy obgryza szarpie ręce nogi może to się wydawać śmiesznie ale ona ma takie zęby jak pirania.. Odkąd ją mam, nie mogę się wyspać i wstaje 4-8 w zależności, prosze pomóżcie bo nie wiem co robić.. nawet gdy mówię jej nie wolno poważnym głosem to ona się popatrzy i dalej to robi.. (ma 3 miesiące)

2 odpowiedzi
Milana
Milana

Piesek prawopodopodobnie próbuje cię obudzić żebyś się z nim pobawiła albo coś w tym stylu. Piesek wyspał się wdzień i charcuje w nocy.

 

Cytuj
Redakcja
Redakcja

Dzień dobry, 

Niestety gryzienie u szczeniaka to normalny odruch, choć faktycznie jesli dzieje się to o 4 rano, z pewnością jest tym mniej przyjemne. :-( 

Jeśli piesek ma 3 miesiące to jest to czas wymiany zębów na stałe - zapewne swędzą go dziąsła i w ten sposób przynosi sbie ulgę. Na pewno przed snem warto "wybawić" szczeniaka - zmęczony zabawą i zadowolony powinien dłużej spać. :-) Kolejna rzecz, to przerywanie zabawy za każdym razem, gdy gryzie ręcę czy stopy - po pewnym czasie powinien zrozumieć, że zabawy nie będzie i przerzucić się na zabawki/gryzaki (zwłaszcza, jeśli wie, że opiekun wtedy też chętnie się z nim bawi).

Polecamy artykuł na ten temat: https://wamiz.pl/pies/porady/10690/szczeniak-gryzie-to-jego-naturalny-odruch-sprawdz-jak-sobie-z-tym-radzic.

Pozdrawiamy i powodzenia! 

Redakcja

 

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?