Ugryzienie przez kota

Bunny_Niyorimi
Bunny_Niyorimi

Czy przez ugryzienie przez kota można się czymś zarazić? Wczoraj była u mnie ciotka z moim kuzynkiem. On ma 7 lat. Nie wiem co zrobił mojemu kotu, który zawsze jest super grzeczny i przytulaśny, ale ugryzła go w rękę i podrapała i to dośc mocno, tak do krwi. 
Ciotka teraz jest wściekła, każe nam kota uśpić i płacić za badania Krzyśka i jakieś antybiotyki. Mówi że może dostać wstrząsu. Moja matka jest też wściekła, bo nie chciała kota
Kot był szczepiony, ranę odkaźliliśmy - co teraz robić? i jak im wyjaśnić, zę to nie wina kota. On mu pewnie coś zrobił, choć teraz twierdzi, że niby nie. 

2 odpowiedzi
Gosha
Gosha

Twóej kot jest na pewno szczepiony na wscieklizne, prawda? Wiec moim zdaniem nic nie powinno sie stac. Wiem, że jest cos takiego jak choroba kociego pazura, ale ona nie jest grozna. Ale faktycznie lepiej mimo wszystko isc do lekarza i ewentualnie dostac masc z antybiotykiem - moja siostra dostała taka masc, jak kiedys pogryzl ją kot. 

Tu jest artykuł o pogryzieniu przez kota jakby co https://wamiz.pl/kot/porady/8797/ugryzienie-przez-kota-co-zrobic-gdy-pojawi-sie-opuchlizna

 

Powodzenia!

Cytuj
KlaudiaD
KlaudiaD

Jeśli kot jest szczepiony i zdrowy i tylko podrapał kuzyna to nie martw się o to. Nic mu nie będzie, jeśli jednak chce spać spokojnie może się wybrać do lekarza rodzinnego i powiedzieć jaka sytuacja. Wiele razy koty mnie podrapały i nie pochorowałam się. Wiem jednak że  przy ugryzieniu należy skontaktować się z lekarzem. Kilka lat temu mojego tatę ugryzł kocica, przebiła mu paznokieć bo bronił jej przed naszym psem. Brał wtedy antybiotyki i musiał moczyć palca w jakimś płynie. Ale to przy ugryzieniu

Cytuj
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę wiadomość?