Reklama

owczarek błękitny
© southernbreeze_kennels / Instagram

Owczarek Blue Bay: niezwykła rasa o niebieskich oczach

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Blue Bay Shepherd to stosunkowa nowa rasa psów, która w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Czym się charakteryzuje?

Nowa rasa, znana jako owczarek Blue Bay, to stosunkowo nowa rasa psów, o której być może nigdy nie slyszeliście.

Nic dziwnego, rasa ta jest hodowana tylko przez jednego hodowcę na całym świecie, a jej pochodzenie i historia fascynują.

Owczarek Blue Bay: pochodzenie

Owczarek Bahía Azul, jak jest potocznie nazywany, powstał ze skrzyżowania owczarków staroniemieckich, owczarków niemieckich i wilczaków.

Twórczynią rasy jest Vicky Spencer, która mieszka na farmie Southern Breeze Ranch w stanie Floryda. Jej celem było stworzenie rasy przypominającego wilka, ale o łagodniejszym usposobieniu, mocnym zdrowiu i... błękitnym umaszczeniu.

Poświeciła ponad 20 lat na stworzenie krzyżówki łączącej takie cechy jak lojalność, przyjazne, łagodne usposobienie i podatność na szkolenie.
 

Efekt? Pies o doskonałym zdrowiu, cudownym charakterze i niezwykłej urodzie.

Blue Bay Shepherd: charakterystyka i osobowość

Na stronie internetowej poświęconej rasie hodowca informuje, że pomimo pochodzenia, owczarek błękitny znacznie różni się charakterem od owczarka niemieckiego.

Psy te są łagodne i spokojne, dzięki czemu są idealnymi towarzyszami dla rodzin i dzieci. Jednak ich przyjacielski i ugodowy charakter sprawia, że nie sprawdzą się w roli psa obronnego.

Wygląd owczarka Blue Bay

Większość psów Blue Bay ma długą, ciemnoniebieską szatę oraz jasnozielone, błękitne lub brązowe oczy.

Mają szpiczaste uszy i dłuższy niż u owczarka niemieckiego pyszczek. To energiczne psy mają smukłą i szczupłą, ale dobrze umięśnioną sylwetkę. Dorosły Blue Bay Shepherd osiąga zwykle wysokość około 75 cm w kłębie i waży między 32 a 45 kg.
 

@terribileimmersione

Allora cosa no pensate ?🧠👁️

♬ Sunroof - Nicky Youre & dazy

Jedna hodowla na świecie

O wyjątkowości tej rasy świadczy fakt, że na świecie istnieje tylko jedna hodowla, znajdująca się w Palm Beach na Florydzie. Jej założycielką jest oczywiście twórczyni tej krzyżówki, Vicky Spencer. Wszystkie szczenięta rasy Blue Bay otrzymują numer rejestracyjny i certyfikat podpisany ręcznie przez założycielkę rasy.

Jeśli natkniesz się na inne ogłoszenia dotyczące psów tej rasy może to oznaczać, że trafiłeś na oszustów.

My w Wamiz natomiast nieustannie zachęcamy do adopcji kundelków - każdy z nich jest unikatową krzyżówką!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?